artwork

Cadbury, paskalyayı dev mor yumurtaları saklayarak kutluyor

11 ay önce

0

Cadbury, paskalyayı kutlamak için dev mor yumurtaları sakladığı “Cadbury worldwide hide” kampanyasını geri getiriyor. Kampanyanın ikinci yılı için Manchester United ile iş birliği yapıyor.
Paskalyaya kadar sürecek olan kampanya sanal ve fiziksel unsurlara sahip olacak, geçen yıla göre daha fazla küresel pazarda yayınlanacak.

Old Trafford, Manchester ve Butler’s Wharf, Londra’da iki “Büyük saklı” yumurta ortaya çıkacak. Her biri üç metre yüksekliğinde iki dev mor Cadbury yumurtası, “worldwide hide” deneyimini gerçek dünyaya getirecek.

“Instagramlanabilir” yumurtalar, neden orada saklandıklarına dair hikayeler, öne çıkan hashtag’ler ve insanları bir Manchester United marka platformuna yönlendirmek için QR kod bulunduracak.

Manchester United ile olan ortaklığını kutlamak için Cadbury, sınırlı sayıda üç adet Cadbury Dairy Milk ve Manchester United paskalya yumurtası üretti.

Futbol taraftarları, sevdikleri için ücretsiz olarak saklanabilecekleri sanal bir “Man Utd yumurtası” sunan özel bir WorldWide Hide platformuna erişebilecek.

Oyuncular Harry Maguire, Paul Pogba, Tom Heaton ve Nemanja Matić, Cadbury ve Manchester United sosyal medya kanallarında ağırlanacak sevdikleri için paskalya yumurtalarını saklama deneyimlerini anlatan içerik filmlerinde yer alacak.

“Cadbury worldwide hide”, insanların bir yumurtayı gizlemek için Google Haritalar Sokak Görünümü’nü kullanmasına ve ardından onu bulmalarına yardımcı olmak için sevdikleriyle kişiselleştirilmiş bir ipucu paylaşmasına olanak tanıyan dijital bir platform.

Saklayan kişinin iki seçeneği var: Ya “Cadbury worldwide hide” serisinden üç Cadbury paskalya yumurtasından birini satın almak ya da sevdiklerinin bulması için sanal bir yumurtayı ücretsiz olarak saklamak. Bu yıl platform, Cadbury’nin e-ticaret potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için Amazon da dahil olmak üzere bir dizi iş ortağıyla birlikte çalışıyor.

Cadbury, kampanyada VCCP London, VCCP CX ve Girl&Bear ile çalıştı. “Cadbury worldwide hide”; İngiltere, İrlanda, Avustralya ve bu yılki yeni pazarı Güney Afrika’da sunulacak. Kampanya mecraları; TV, BVOD, sosyal medya, OOH, DOOH, PR, mağaza içi ve çevrim içini kapsıyor.

Mondelez International Kıdemli Pazarlama Direktörü David Clements: “Geçen yılki aktivasyondan ‘Cadbury worldwide hide’ın insanları birbirine bağlamaya gerçekten yardımcı olduğunu öğrenmekten heyecan duyduk.

Dünya çapındaki saklanma, cömert tarafımızı göstermek için mükemmel bir fırsat sağlıyor ve bu paskalya ritüelini tersine çevirerek biz bir yumurtayı saklamanın sevilen biri için ne kadar cömert bir davranış olabileceğini gösteriyoruz.”

VCCP London Yönetici Yaratıcı Yönetmenleri Chris Birch ve Jonny Parker şunları ekledi: ”’Umursadığını göster, onu sakla’yı seviyoruz çünkü paskalya ritüelini tersine çeviriyor. Çikolatalı yumurta almak ne kadar güzel olsa da, paskalyanın gerçek cömertliği ve eğlencesi saklanmakta yatar.

Artık ikinci yıl için, genç yaşlı herkes gerçek dünyada ve çevrim içi ortamda yer alabilir ve yumurtaları kelimenin tam anlamıyla her yerde saklayabilir. Herkese mutlu paskalyalar.”

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...