artwork

Cadbury Celebrations yerel işletmeleri destekliyor

2 yıl önce

0

Shah Rukh Khan‘ın yer aldığı hiper yerel kampanya, çikolata üreticisinin ‘Not Just a Cadbury ad’ girişiminin ikinci ayağı.

Cadbury Celebrations, 2020 girişimi “Not Just A Cadbury ad”in kapsamında bir kampanya başlattı. Ogilvy imzası taşıyan ‘Iss Diwali Aap #KiseKhushKarenge?’ (bu Diwali’de kimi mutlu edeceksin?) adlı reklamda aktör Shah Rukh Khan, insanları ülke çapında yerel işletmeleri desteklemeye çağırıyor. Reklam, KOBİ’lerin tüketicileriyle benzersiz ve geliştirilebilir etkileşim yolları yaratmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Girişim 2020’de aynı mesajla başlamış olsa da marka bu reklamında Shah Rukh Khan’ı ekranlara taşıyarak, küçük ölçekli işletmelerin ve sahiplerinin Rephrase.ai tarafından geliştirilen AI destekli teknolojiyi kullanabileceklerini gösteriyor. Filmde Khan, yerel mağazaların isimlerini alıyor ve izleyicilere ürünlerini çevresindeki yerel mağazalardan aldığını söylüyor.

Girişim ayrıca tüketicilere ve esnaflara notjustacadburyad.com’da en sevdikleri yerel mağazanın reklamını yapmaları için erişim sağlayacak.

Mondelez Hindistan Pazarlama Kıdemli Direktörü Anil Viswanathan: “2020 tam bir kasırgaydı ve onu hareketsiz bir 2021 izledi. Karantinalar özellikle küçük işletmeleri kötü etkiledi. ‘Iss Diwali Aap #KiseKhushKarenge’ kampanyasının lansmanı, bu yerel girişimlere destek verme ve dayanıklılık oluşturmalarına yardımcı olma yolumuzdu. Mevcut kampanyanın yüzü olarak ülkenin en sevilen ve yetenekli aktörü Shah Rukh Khan’ı aramızda görmekten heyecan duyuyoruz. Ayrıca yapay zekanın gücünden yararlanmamıza ve yerel işletme sahiplerinin markalarını özel bir kişiselleştirilmiş reklamla parlatmalarına yardımcı olan Rephrase.ai ile de ortaklık kurduk. Sadece hedef kitlelerini yakınlaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni kitlelerin ilgisini de çekiyor. Yıllar geçtikçe ürünlerimiz Hindistan kutlamalarının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bu çabayla, tüketicilerimizin sadece ürünlerimizi evlerine götürmelerini değil, aynı zamanda aileleri ve arkadaşlarıyla festival coşkusunu karşılarken küçük cömertlik amacımızı da yaşamalarını umuyoruz.” dedi.

Ogilvy India CCO’su Sukesh Nayak: “2020’de Not Only Cadbury reklamımızın ilk yayınıyla yarattığımız mutluluk, bize aynı fikir çatısı altında başka bir reklam ile geri dönmemiz için ilham verdi. Çok sayıda küçük mağaza sahibinin kendi kişiselleştirilmiş reklamlarını oluşturabilmesi için AI Tech’in gücünü kullandık. Bu girişimin küçük mağaza sahiplerinin satışlarını artırmaya yardımcı olmasını ve Diwali’lerini daha tatlı hale getirmesini umuyoruz.” dedi.

Wavemaker India Chief Client Officer and West Head Shekhar Banerjee, “2020’deki bu çabanın büyük başarısı, Diwali kutlamalarının hala pandemi öncesi seviyelere dönmediğini göz önünde bulundurarak 2021’de bir sonraki seviyeye geçmemizi sağladı. Tüketici ve yerel mağaza görünümü hala zayıf ve bu yıl yerel perakendecilere desteğimizi genişletmeye devam etmenin uygun olacağını düşündük. Tüm tüketici deneyimlerini oluştururken veri ve teknolojiden yararlanma felsefemize uygun olarak, kendimizi daha yüksek noktalara gelmek ve daha fazla kapsayıcılık için zorladık. Kapsamı 2020’de 250 pin kodundan bu yıl 500 pin koduna genişleterek 2000’den fazla yerel perakendeciye ulaştık. Bu yıl ayrıca yerel mağazaların yanı sıra tüketiciler için kişiselleştirilmiş reklamlarını oluşturup kendilerini tanıtmaları veya yerel perakendecilerini desteklemeleri için bir yol daha sunuyoruz.” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...