artwork

BuzzFeed, yeni haber portalı BuzzFeed News ile büyüyor

6 yıl önce

0

BuzzFeed, yeni haber portalı BuzzFeed News ile büyüyor. BuzzFeed olarak bilinen viral odaklı yayın platformu daha ciddi ve güvenilir bir haber kaynağına dönüşmek için kendi portalını oluşturdu. Her zamanki rengarenk ve eğlenceli görünümünden sıyrılarak geleneği bozan yayın platformu, BuzzFeed News için okurlarına daha ciddi ve sade bir görünüm sunuyor.

Son zamanlarda BuzzFeed okurlarının yapılan haberlere itibar etmemesi ve teyit amaçlı NewYork Times, CNN gibi resmi kaynaklara yönelmesi dikkat çekiyordu. Bu nedenle BuzzFeed, eğlence platformu kimliğine yeni bir parça ekleyerek güvenilir bir haber platformuna dönüşme kararı aldı.

Güvenilir bir haber bülteni olmak üzere yola çıkan bu yeni platform, blog düzeninde hikayelerin görüntülendiği BuzzFeed’in aksine daha ciddi ve tutarlı bir yaklaşım sergileyerek haber yapıyor. En büyük farklarından biri ise BuzzFeed’in karmaşık ve renkli düzeninden ödün vererek duru ve kolay anlaşılabilir bir görüntü için beyaz tonları ağırlıklı kullanması. PR ve reklam iş birliklerini birlikte yürüten marka BuzzFeed News’in haberlerini kendi sayfasında da tanıtabilecek.

Şirket BuzzFeed News’in açılışını kendi Twitter sayfasında GIF ile paylaştı.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...