artwork

BuzzFeed genişleme planlarını açıkladı

10 yıl önce

0

BuzzFeed, risk sermayedarı Andreessen Horowitz‘den aldığı 50 milyon dolarlık yatırım sonrasında yayılma planlarını ana hatlarıyla belirledi.

Andreessen Horowitz’in ortağı Chris Dixon BuzzFeed’in yönetim kuruluna katılacak ve kuruculardan Kenneth Lerer yönetici başkan olacak.

Buzzfeed bu parayı bu yıl Berlin, Mexico City, Mumbai ve Tokyo’da lansman yapmak için kullanacak.

Şirket reklamcılar için de yeni ürünler yaratmayı planlıyor. Şu an yakın zamanda atanan başkan Greg Coleman’ın yönetiminde olan 60 kreatif ve 15 markalı video yapımcısından oluşan BuzzFeed Creative merkeze bağlanacak.

Şirketin editoryal ekibi ise 3 bölüme ayrılacak ve bu bölümler “haberler, yaşam ve ekip (web kültürü tarafıyla ilgilenen bölüm)” adlarını alacak. Her bir grup yazı işleri bölüm başkanı Ben Smith’e rapor verecek.

20 güçlü sosyal medya ekibinden oluşan BuzzFeed Distributed‘ın lansmanı yapılacak.  Bu ekipler, Tumblr, Imgur, Instagram, Snapchat, Vine gibi sosyal medya siteleri ve mesajlaşma aplikasyonları için özel olarak içerik üretilmesine odaklanacak.

BuzzFeed Motion Picture, şirketin video biriminin yeni adı olarak kullanılacak ve bu ekip varolan kısa format videolarla beraber uzun formatta videolar da yaratmaya başlayacak. Karakterler oluşturacak daha uzun seri şeklinde içerikler yapılmaya çalışılacak.

Hollywood yapımcılarından Michael Shamberg ve aktör/komedyen Jordna Peele de BuzzFeed’e danışman olarak katılacak.

Kaynak: Brand Republic

Senin için
Tümünü göster
Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en büyük ödeme kuruluşlarından Worldline’ın dijital servisleri Lidio ile...