Site icon Campaign Türkiye

Buzdan “eriyen organlar” ile farkındalık

Çinde içki içenlere yönelik olarak bir farkındalık kampanyası hazırlandı.  Şanghay Pilot Sağlığı Geliştirme Merkezi, temel değeri olan “doğru şeyi yapmak” konusundaki farkındalığı yaymak için, bu kez içki içen insanları hedefleyen yepyeni bir kampanya için reklam ajansı BBDO China ile ortaklık kurdu.

Eriyen Organlar girişim, karaciğer, kalp ve mide dahil olmak üzere vücut organları şeklinde oyulmuş buz küplerini kullanarak, yerel halkı organ sağlığını korumanın önemi konusunda eğitmeyi ve farkındalık yaratmayı umuyor.

Kampanyada: “Karaciğerinizi kurtarmak için hala zaman var. Günlük alkol alımınız 60-100 gramı aşarsa karaciğer kanserine yakalanma olasılığınız önemli ölçüde artar.” Gibi bilgi verici içerikler bulunuyor.

Bir afişte “ölmek için değil, yaşamak için iç” ifadesi yer alırken, sıklıkla alkol kullanan bireyleri kendileri ve içinde yaşadıkları toplum için daha iyi bir gelecek şekillendirmeye teşvik ediyor.

Bu, ikilinin bu tür kampanyalarda ilk kez buluşması değil. Bundan önce, her iki taraf da sırasıyla iş yerinde kanserin önlenmesi ve ruh sağlığı sorunlarına odaklanan “Büyümek ve Hiçbir Şey Bilmemek” kampanyası  üzerinde çalıştı.

Exit mobile version