artwork

Burson-Marsteller ve Effect işbirliği başladı

12 yıl önce

0

Küresel alanda faaliyet gösteren halkla ilişkiler ve iletişim kuruluşlarından Burson-Marsteller, Effect Halkla İlişkiler ile münhasır iş birliği anlaşması imzaladığını açıkladı.

Burson-Marsteller EMEA Bölgesi CEO’su Jeremy Galbraith, ortaklık konusundaki görüşlerini, “EMEA bölgesindeki ağımız, son 8 ayda gerçekleştirdiğimiz, Güney Afrika’da Arcay, Finlandiya’da Pohjoistranta ve Fransa’da i&e şirketlerini içeren üç satın almayla birlikte hızla genişliyor. Ayrıca varlığımızı Türkiye gibi büyüme oranı yüksek pazarlarda da genişletmeyi hedefliyoruz. Hem yerel hem de uluslararası müşterilere hizmet veren Effect Halkla İlişkiler ile ortaklığımız, bu yönde attığımız önemli adımı oluşturuyor. Bu güç birliği, her iki şirketin EMEA bölgesindeki müşterilerine entegre ve somut göstergelere dayanan iletişim hizmetleri verme konusunda sahip olduğu ortak anlayış temelinde yükseliyor” sözleriyle dile getirdi.

Effect Halkla İlişkiler Kurucusu Gonca Karakaş ise, Burson-Marsteller ile ortaklığın mutluluk verici olduğunu belitti ve şöyle konuştu: “Effect, küresel işbirlikleri konusunda sektöründe Türkiye’nin en deneyimli şirketlerinden biridir. İletişim danışmanlığı alanında gerçek bir dünya lideri konumunda bulunan Burson-Marsteller ile imzaladığımız münhasır iş birliği anlaşması, bizler için son derece heyecan verici yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geliyor. Bu güç birliğinin, müşterilerimiz başta olmak üzere, ortak işimiz ve sektör için de çok önemli değerler üreteceğine inanıyorum.”

Burson-Marsteller EMEA COO’su (Operasyonlar Yöneticisi) Katarina Wallin Bureau da şunları söyledi: “Türkiye’de Effect Halkla İlişkiler ile güçlerimizi birleştirmemiz Burson Marsteller olarak bölgedeki büyüme stratejimiz doğrultusunda attığımız kritik öneme sahip bir adım. Ortaklar olarak gerek önde gelen Türk şirketleri, gerekse Türkiye’de yatırım yapma arayışı içinde olan uluslararası şirketlere vereceğimiz hizmetlerle büyüme doğrultusunda son derece iddialı hedeflerimiz var. Effect’in uzun erimli müşteri ilişkileri ve uluslararası müşterilerle çalışma deneyimine sahip üst yönetimi bu hedeflerimizle eksiksiz bir uyum sağlıyor.”

1995 yılında faaliyete geçen Effect Halkla İlişkiler stratejik kurumsal iletişim, sürdürebilirlik, finansal iletişim ve sosyal medya konularında çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin deneyimleri, çok uluslu şirketler ve yerel kuruluşlara yönelik kurum içi iletişim, çalışanlarla paylaşım ve organizasyonel yeniden yapılandırma gibi alanlarda gerçekleştirilen çalışmaları da kapsıyor. Effect Halkla İlişkiler ayrıca müşterilerinin Avrupa, Orta Doğu, ABD ve Meksika’yı kapsayan bir coğrafyada yürüttükleri kampanyaların koordinasyon alanında da uluslararası deneyime sahip bulunuyor.

1953 yılında kurulan ve WPP’nin birimi olan Burson-Marsteller, müşterilerine halkla ilişkiler, kamuoyu iletişimi, itibar ve kriz yönetimi, reklam ve dijital stratejileri kapsayan geniş bir alanda stratejik düşünce ve program uygulama hizmetleri sunuyor. 108 ülkede 73 büro ve 83 şube ile hizmetlerini sürdürüyor.