Burger King sevmediğiniz her şeyi ateşe çağırıyor

Cannes Lions 2017’de Marketer of the Year unvanının sahibi olan Burger King, “yeni yılda yeni başlangıçlar” temalı reklam kampanyasını yayınladı. #GrillTheWorst hashtag’iyle yayınlanan proje, Amsterdam merkezli kreatif ajans Etcetera’nın imzasını taşıyor.

Burger King sevmediğiniz her şeyi ateşe çağırıyor

Reklamın çekiliş amacı, fast food devinin Hollanda’daki şubelerinde servis edeceği yeni hot-dog’larını tanıtmak. Bu noktada kampanya öyküsü hakkındaki ilginç bir bilgiyi paylaşmakta fayda var. Hollanda’da hot-dog için ‘worst’ kelimesi kullanılıyor.

Psikolojik araştırmalar insanların yeni yıla yeni bir başlangıç yaparak tazelenme ihtiyacı içerisinde olduklarını ortaya koyuyor. Bunu yaparken de ihtiyacı olmadıkları ya da hoşlanmadıkları eşyalarından da kurtulmak istiyorlar. Burger King bunu bir adım öteye taşıyarak insanların sevmedikleri şeyleri yakabilecekleri bir deneyim sundu. 15 Ocak’ta Amsterdam’da düzenlenen etkinlikte insanların sevmedikleri şeyleri getirmeleri ve Burger King’in ızgarasında ateşe vermeleri istendi.

Kampanyanın kreatif direktörleri arasında Türkiye’den bir isim de yer alıyor: Tolga Büyükdoğanay, yayınladıkları kampanya için “2018’in en ‘kötü’ kampanyasını başlattığımız gururluyuz.” ifadesini kullandı.

Künye:

Reklamveren Burger King
Reklamveren Ekibi Andrea D’Aloia, Madhav Kapur, Ana Mendes
Reklam Ajansı Etcetera
Kreatif Direktörler Tolga Büyükdoganay, Raymond van Schaik, Ben Imhoff, Wouter Voges
Strateji Frank Huiberts, Margot Bouwman
Prodüksiyon Şirketi Vigics
Yönetmen Dwight Groot
Art Direktör Klaas Wijnberg

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.