Site icon Campaign Türkiye

Burger King “evde kalmayı” vatan görevi kabul etti

Burger King, koronavirüs pandemisi sırasında evde kalanları “saygıyla” anan ve milliyetçiliğini ön plana çıkaran yeni bir reklam yayınladı.

Reklam, marka tarafından evde kalmanın bir vatan görevi olduğunu ve evde kalmamız gerektiğini milliyetçi bir şekilde vurguluyor.

Marka, müşterilere bu kötü şartlarda bireysel olarak yapabileceğiniz en iyi şey bir koltukta olmaktır diyor. “Ülkenizin, koltuğunuzda kalıp eve sipariş vermenize ihtiyacı var” diyerek ekliyor: “Üstünüze düşeni yapın. Evde kalmak hepimizin daha güvende olmasını sağlamakla kalmayıp sizi bir tele-milliyetçi(couch potatriots) kılıyor”.

Restoran en son Instagram paylaşımında da müşterilerine, “Vatansever olun. Evde kalın.” dedi ve sağlık profesyonellerinin iş başında olduklarını vurguladı.

Daha önceden yayınlanan “Stay Home of Whopper” kampanyasının bir parçası olarak, marka bu kez insanların karantinada kalmalarını teşvik etmek için Burger King olarak teslimat hizmetininden feragat edeceğini bildiriyor.

Fast food devi, uygulaması üzerinden yapılan 10 ABD dolarının üzerindeki siparişler için teslimat ücreti almayacağını duyurdu.

COVID-19 kriziyle mücadelede rol oynamak için Burger King, hemşirelerin moralini artırmak için Amerikan Hemşireler Vakfı’na 250.000 adet Whopper bağışladı. Restoran ayrıca mobil uygulaması üzerinden sipariş verirken hemşireler için özel indirim kodları sunuyor.

Müşteriler ayrıca Amerikan Hemşireler Vakfı koronavirus Müdahale Fonu’na 10 ABD Doları bağış yapmak için 20222’ye mesaj atarak bağışta bulunuyorlar.

Exit mobile version