artwork

Burberry yeni erkek parfümü Brit Rhythm’i tanıttı

10 sene önce

0

Burberry, yeni parfümü için TV ve Instagram üzerinden bir kampanya başlattı.

Marka, yeni erkek kokusu Brit Rhythm’in tanıtımı için İngiliz indie rock grubu These New Puritans’dan George Barnett’in oynadığı bir TV spotu yayınladı. Reklam, Burberry’nin CCO’su Christopher Bailey’nin yaratıcı direktörlüğünde ve ünlü model Suki Waterhouse ve Barnett eşliğinde gerçekleştirildi. Kampanyanın medya şirketi Aegis Media. Kokuya, hazır giyim kapsül ve çanta koleksiyonu eşlik edecek.

Kampanya, YouTube’da yayınlanacak 30 saniyelik bir spot, Instagram aktivitesi ve Burberry’nin resmi sitesinde bulunacak Brit Rhytm’e özel bir bölüm içeriyor.

Instagram aktivitesi kampanyanın esas parçasını oluşturuyor. Bailey, Instagram’ın öne çıkan fotoğrafçılarını, #ThisIsBrit hashtag’i altında kampanyayla iş birliği yapmaları için seçti. Beğenilen fotoğraflar açıkhava ilanları için kullanılacak.

Kampanyanın bitimine denk gelen Ekim ayında Londra, New York ve Singapur’da 3 konser gerçekleştirilecek.

Siyah beyaz çekilen videoda Barnett  üstü çıplak, sadece parfüm şişesi şeklinde bir kolyeyle görünür. Kendine Burberry Brit Rhythm banyosu yaptıran müzisyen, konseri için hazırlanmaktadır. Reklam, bir yandan da Waterhouse’u yakın çekimde konsere doğru giderken gösterir. Kamera kısaca Barnett’in boynundaki parfüm şişesi şeklindeki kolyeye odaklanır, aynı şeklin dövmesi seyircilerin bileklerinde de vardır. Reklamın sonunda kamera kalabalıktan uzaklaşır ve parfüm şişesinin biçimine dönüşür.

Burberry markasının müziğe olan uzun süreli bağlılığı sonucu söz konusu koku ve kampanya için de müziğin ilham kaynağı olduğu görülüyor. Burberry, daha önce de modayı ve müziği birbirine bağlamış, Burberry Acoustic ile tanınan ve henüz tanınmamış müzisyenlerin markayla iş birliği yapmasını sağlamıştı.

Bailey yeni parfüm için, “Brit Rhythm seksi ve provokatif. Canlı müziğin adrenali ve seyircilerin elektrik enerjisinden ilham alınarak oluşturulmuş bir koku” yorumunu yapıyor.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Tinder’dan “dövme salonu”

Tinder “çift” dövmelerini silmeye davet ediyor...