artwork

Burberry İngiliz köklerine geri dönüyor

1 ay önce

0

Burberry, ‘modernize edilmiş’ bir logo da dahil olmak üzere, yeni CCO’su Daniel Lee ile markanın ilk yaratıcı ifadesini tanıttı

Sosyal hesaplarındaki paylaşımları temizledikten sonra Burberry, yeni Baş Yaratıcı Daniel Lee liderliğinde başlatılacak ilk kampanyayı yayınladı.

Müzisyenler John Glacier, Shygirl, Skepta; aktörler Jun Ji-hyun, Vanessa Redgrave ve futbolcu Raheem Sterling’in yer aldığı kampanyayla yaratıcı tarafta yapılan değişiklik, lüks moda evinin İngiliz köklerine geri döndüğünü gösteriyor. Ayrıca modeller Lennon Gallagher ve Liberty Rose da kampanyada yer alıyor.

Kampanyayı Londralı Fotoğrafçı ve Film Yapımcısı Tyrone Lebron çekti. Daha önce Bottega Veneta’da Lee ile çalışmıştı. Hackney’de Rap sanatçısı olan Glacier (kampanyada da rol alan) orijinal sözleri yazdı.

Markanın “modernize edilmiş” logosu, Burberry’nin 1901’de halka açık bir yarışmadan sonra seçilen orijinal Equestrian Knight Design miras motifinin bir evrimidir. Tasarım, ileri anlamına gelen Latince prorsum kelimesini içerir.

Yeni görünüme sahip marka motifi, 2018’de İngiliz Grafik Tasarımcı Peter Saville tarafından yaratılan Burberry’nin tipik logosu ve monogramının yerini alacak.

Kampanya, Burberry’nin sosyal medya hesapları ve e-ticaret kanalı da dahil olmak üzere çeşitli mecralarda yaygınlaştırılacak.

2022 Eylül ayında Riccardo Tisci’nin yerini alan Bradford doğumlu Lee, Burberry için hazırladığı ilk koleksiyonunu Londra Moda Haftası’nda (20 Şubat) sergileyecek.

Tisci, Burberry’yi yaratıcı tarafta dört yıldan fazla yönetti ve İtalyan arkadaşı Marco Gobbetti’nin CEO’luk görevini bırakmasından bir yıl sonra istifa etti.

Burberry, geçtiğimiz günlerde Sevgililer Günü kampanyası “B:Mine” nedeniyle münakaşalara karıştı çünkü çift mastektomi (iki göğsün birden alınma operasyonu) yaraları olan bir trans model kamera karşısına geçmişti. Ardından, görüntü kaldırma kararı da başka bir protestoya yol açtı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...

Heinz, Fortnite’ta toprak sağlığı için farkındalık yaratıyor

Oyuncular 16 Mart’tan itibaren Heinz’ın ‘SOS domatesler’ adasına erişebilecek...