artwork

Budweiser ve Uber’den sorumluluk sahibi bir kampanya

6 sene önce

0

Budweiser ve Uber, Noel için sorumluluk sahibi bir kampanyaya imza attı.

Bira markası Budweiser, Super Bowl 2016‘da yayınladığı Helen Mirren‘lı kampanyasıyla çok konuşulmuştu. Oscar ödüllü aktristin izleyiciyle monoloğundan oluşan reklam filminde Mirren, alkol alıp otomobil kullananları acımasızca eleştiriyordu.

Bu Noel’de ise marka, alkollü araç kullanımına karşı çıkan sorumluluk sahibi tutumunu devam ettirerek, Uber‘le iş birliğine gitti. Noel kampanyasında, Britanyalı tüketiciler biradaki kodu kullanarak Uber’in araçlarıyla uygun fiyata evine dönebilecek. Ayrıca Aralık ayında Uber’e yeni katılan kullanıcılara bedava sürüş hizmetleri de bulunuyor.

Reklam Aralık ayında Sky kanallarında, sinemada ve Facebook’la Snapchat’i de içeren dijital platformlarda gösterilecek.

Budweiser Britanya’nın pazarlama müdürü Steph Okell yeni kampanyaları hakkında “Bütün olumsuz sonuçlarına rağmen, insanlar ne yazık ki hala alkol aldıktan sonra araç kullanıyorlar. Bu Noel, Budweiser bunu daha sert ve yeni bir yolla durduracağı bir iletişim kampanyası yayınlıyor. Helen Mirren’lı reklamımız tüketiciyle pek de alışılmadık bir tonda, içkili araç kullanma sorununu konuşuyor. Aslında yılın en büyük parti sezonu esnasında diğer insanları planlarından alıkoymamak üzere yapılan bir uyarı ikazı.” diyor.

 

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...

Apple sağlık verilerinin izinsiz paylaşımına mizah ile yaklaşıyor

Eğlenceli kampanya, sağlık verilerinde gizliliğin önemini vurguluyor...