artwork

Budweiser dans virüsü Çin’i etkisi altına alıyor

6 yıl önce

0

Her reklamcının en az bir kez yazdığı “Ürün tüketilir ve insanların davranışları değişir” senaryosu bu kez Budweiser tarafından hayata geçiriliyor. Yeni reklam filminde Budweiser dans virüsü Çin’i etkisi altına alıyor.

Budweiser’ın Çin’de yayınlanan reklam filmi, en klişe reklam senaryolarından birini Observatory imzalı bir çalışmayla ve “Oturmaya mı geldik?” içgörüsüyle sunuyor. Reklam filminde Hong Kong’un en ünlü müzisyenleri arasında yer alan Eason Chan ve Hollandalı DJ Don Diablo rol alıyor.

İkili stüdyoda çalışırken bir şişe Budweiser cihazların üzerine dökülüyor ve ortamın havasını tamamen değiştiriyor. Kontrolsüz bir şekilde dans etmeye başlayan ikilinin stüdyondan çıkması ve insan içine karışmasıyla Budweiser dans virüsü yavaş yavaş bütün Çin’i etkisi altına almaya başlıyor. İşin içine sosyal medya ve haber kanalları girince, prodüksiyon büyüdükçe büyüyor.

Budweiser’dan Joseph Lee, reklam filminde kullanılan içgörüyü şu şekilde anlatıyor: “Çin’de bir dans kulübüne gittiğiniz zaman hemen hemen herkesin masasında oturup bira içtiğini görürsünüz ancak pek çok kişi kalkıp dans etmez. İnsanları yeni bir şeyler denemeye ve kendilerini bırakmaya teşvik etmeyi amaçladık.”

“The EDM Effect” isimli reklam filmi henüz internet üzerinde yayılmaya başlamadı ancak aynı etki Fatboy Slim’in ikonik video klibi Push the Tempo‘da da görülebilir.

Ayrıca marka, 2017’de Observatory ve Eason Chan ile iş birliği yaptığı distopik bir kısa film yayınlamış, elektronik dans müziğinin Çin kültüründeki yerine değinmişti.

Budweiser “Fang” from Stevie Laux on Vimeo.

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...