Site icon Campaign Türkiye

Bud Light’ın “Dilly Dilly” kralı geri döndü

Bud Light

Bud Light’ın “Dilly Dilly” ya da “Dilly Dally” yani “vakit öldüren” kralı geri döndü; Bud Light’ın mısır şurubu ile üretilmediğini anlatıyor… Bira üreticileri arasında çıkan “ürün içeriği” ihtilafına esprili şekilde vurgu yaparken, rakiplerini paketin üzerine ürün içeriği bölümü koymaya davet ediyor.

Bira üreticileri arasındaki ihtilaf Super Bowl’dan beri devam ediyor, anlaşılan taraflar uyuşmazlığın devam etmesini istiyor ve MillerCoors’da dahil oluyor…

Bud Light kampanyası “imitasyon” ile başlıyor; Kral ateşin yanında oturuyor ve “ Bakın, krallığımızı taklit etmek istiyorsanız bir önerim olacak; ürün paketinizin altına içindekiler bölümü ekleyin. Ne dersiniz?” diyor.

Bud Light pazarlama başkan yardımcısı Andy Goeler: “Herkes içtiği biranın içeriğini merak ediyor. Umarım MillerCoors bu konuda da bizi taklit eder ve ürün paketi üzerine içindekiler bölümü ekler. Tüketici için doğru şeyleri yapmak endüstri için de iyi. Bizim Şeffaflığa odaklanmamız müşterilerimiz tarafından her zaman hoş karşılandı.” diyor.

Künye:

Reklamveren: Bud Light

Ajans: Wieden+Kennedy

Exit mobile version