artwork

Bud Light’ın “Dilly Dilly” kralı geri döndü

5 yıl önce

0

Bud Light’ın “Dilly Dilly” ya da “Dilly Dally” yani “vakit öldüren” kralı geri döndü; Bud Light’ın mısır şurubu ile üretilmediğini anlatıyor… Bira üreticileri arasında çıkan “ürün içeriği” ihtilafına esprili şekilde vurgu yaparken, rakiplerini paketin üzerine ürün içeriği bölümü koymaya davet ediyor.

Bira üreticileri arasındaki ihtilaf Super Bowl’dan beri devam ediyor, anlaşılan taraflar uyuşmazlığın devam etmesini istiyor ve MillerCoors’da dahil oluyor…

Bud Light kampanyası “imitasyon” ile başlıyor; Kral ateşin yanında oturuyor ve “ Bakın, krallığımızı taklit etmek istiyorsanız bir önerim olacak; ürün paketinizin altına içindekiler bölümü ekleyin. Ne dersiniz?” diyor.

Bud Light pazarlama başkan yardımcısı Andy Goeler: “Herkes içtiği biranın içeriğini merak ediyor. Umarım MillerCoors bu konuda da bizi taklit eder ve ürün paketi üzerine içindekiler bölümü ekler. Tüketici için doğru şeyleri yapmak endüstri için de iyi. Bizim Şeffaflığa odaklanmamız müşterilerimiz tarafından her zaman hoş karşılandı.” diyor.

Künye:

Reklamveren: Bud Light

Ajans: Wieden+Kennedy

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...