artwork

Bud Light dilly dilly temalı yeni reklamını yayınladı

5 sene önce

0

Geçen yıl dillere pelesenk olacak yeni bir terimle ortaya çıkan Bud Light dilly dilly temalı yeni reklamını yayınladı. Reklam filmi yine Game of Thrones’u andıran bir ortamda geçiyor.

“Dillere pelesenk olan slogan” belki sizin de aklınıza her şeyden önce Budweiser’ın “Wazzup”ını getiriyor. Bir süredir DDB’nin efsanevi reklamının bir rakibi var: Wieden & Kennedy tarafından hayata geçirilen Bud Light dilly dilly reklamları. Game of Thrones’u andıran bir ortamda geçen reklam serisi, Bud Light kraliyet ailesine gösteri yapan sihirbazla devam ediyor.

Kampanyanın yeni filmi ilk kez 12 Ağustos’ta, Premiere League’in açılışında yayınlandı. Bu filmde sihirbazın çeşitli objeleri Bud Light’a çevirmesini izliyoruz. “Biliyorsunuz kralım, başka şeyler de yapabilirim. Mesela size ölümsüzlük verebilirim” gibi bir teklifte bulunsa da reddedilen sihirbaz, dilly dilly onayları eşliğinde Bud Light üretimini sürdürüyor.

Anheuser-Busch InBev Pazarlama Müdürü Miguel Patricio, dilly dilly’nin herhangi bir anlamının olmadığını ama hepimizin ihtiyaç duyduğu küçük saçmalıklarla eğlenme anları için iyi bir kelime grubu olduğunu söylüyor. Üstelik kampanya hayata geçirilmeden önce yapılan testlerde dilly dilly iyi sonuç vermemiş. Film, araştırma sonuçlarına rağmen Game of Thrones’un yeni sezonu başlamadan önce yayınlanmış. Şu anda dilly dilly terimi bir popüler kültür öğesi haline gelmiş durumda.

Serinin eski reklam filmlerinden bazıları ise şu şekilde:

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola’nın görsel unsurları sanatçıların yaratıcılığına açık

Coca-Cola AI tabanlı platform aracılığıyla içerik üreticilerini sanat eseri oluşturmaya...

M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...