Bu yıl MIXX’te yenilikler var!

5 sene önce

0

Uzun ve yorucu bir yılı geride bıraktık ve sıra tekrar MIXX Awards’a geldi. Bu sene 7. yılını dolduran MIXX yine dolu dolu geçecek. Ayrıca MIXX’de bu yıl birçok yenilik de olacak.

İlk yenilik MIXX’in tarihinde! Her yıl Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz ödül töreni bu yıl 13 Nisan’da yapılacak. Tarih değişik ama mekan tanıdık, dijital dünya 13 Nisan’da Four Seasons Bosphorus’da buluşacak.

Ödül törenin sabahında yarım günlük bir seminer bizleri bekliyor olacak. İkinci kez düzenlenecek MIXX digiTalks Semineri ile sektördeki son gelişmeleri farklı vizyonlardan ele alacağız. Yarım günlük seminerde; Dijital Reklamın Ekonomiye Katkısı, Dijital Reklamın Marka Etkisi, Yeni Nesil Yayıcılar, TV’den Dijital Ekranlara Göç, Mobil Pazarlama ve Tüketici Üzerindeki Etkileri, Dijital Pazarlama İletişiminde Müzik ve Yeni Nesil ATM’ler konu başlıkları işlenecek.

Bu yılki MIXX Awards Türkiye jürisi; yine sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirecek. Başladığından bu yana online ortamda ve son iki senedir de IAB üyesi firmaların gönüllü temsilcilerinin katkısıyla yapılan ön eleme, bu yıl ilk defa toplantı ortamında, sadece ana jüri tarafından yapılacak. Ve ardından MIXX Awards Türkiye tarihinde ilk kez finale kalanları açıklayacağız. Bu her anlamda önemli bir gelişme çünkü bu yıl MIXX Awards Europe’a ulusal MIXX yarışmalarında finale kalanlar katılma hakkı elde edecek. Geçtiğimiz yıl yarışmaya adeta hükmeden, 1’i Grand Prix olmak üzere toplam 37 ödülün 16’sını alan ajans ve reklamverenlerimizin bu sene de aynı başarıyı göstereceğine inanıyoruz.

7. MIXX Awards Türkiye’nin bu yılki sloganı: ‘Benim Dünyam Dijital’. Dünyası dijital olan herkesi; ajansları ve reklamverenleri MIXX Awards Türkiye’ye katılmaya davet ediyoruz. Unutmadan; başvurular için son gün 17 Mart 2017. Şimdiden herkese başarılar!

 

Rima Erdemir
IAB Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Yürütme Kurulu Başkanı

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Mart 2017 sayısında yayımlanmıştır.