artwork

Bu yıl MIXX’te yenilikler var!

4 ay önce

0

IAB ile Dijital Üzerine

Uzun ve yorucu bir yılı geride bırakıyoruz ve sıra tekrar MIXX Awards’a geldi. Dijital yaratıcılık ve sonuçları üzerine odaklanan MIXX Awards, dijital reklamları stratejiden yaratıcı çalışmaya ve uygulamaya, medya planlamasından entegrasyona, verimlilikten yatırımın geri dönüşüne kadar tüm katmanlarıyla değerlendiren tek yarışmadır. Dereceye giren çalışmalar medya ve pazarlama endüstrisi için değerli bir eğitim aracına d.nüşür. Dijitalin, pazarlama bileşenleri içinde oynadığı etkin rolü ortaya koyar.

Bu sene 14.yılını dolduran MIXX yine dolu dolu geçecek. Ayrıca MIXX’de bu yıl birçok yenilik de olacak ama mekan tanıdık, dijital dünya 15 Nisan’da Rahmi Koç Müzesi’nde buluşacak.

Sektörümüzün dinamiğine uygun olarak kategorilerimizi her sene güncelliyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de var olan kategorilerimizin isim, içerik ve değerlendirme kriterlerini güncellerken, Perakende Medya, CTV veya Addressable TV (DCO), Dijital OOH Reklamcılık ve Sürdürülebilirlik Kampanyalarını da yarışma kategorilerimize ekledik ve kategori sayımızı 26’ya yükselttik.

Bu senenin yeniliklerinin biri de “Genç MIXX”. Üniversite öğrencilerinin de özel bir brief doğrultusunda katılıp yarışabileceği yeni bir kategorimiz ile gençleri MIXX ile tanıştırmak, yeni dijital reklamcıların ortaya çıkmasını sağlamak ve en başarılıları ödüllendirmeyi amaçlıyoruz.

Bu yılki MIXX Awards Türkiye Jürisi; yine dijital ekosisteminin reklamveren, ajans, yayıncılar ve teknoloji şirketleri paydaşlarını kapsayan yetkin isimlerini bir araya getirecek ve 8-9 Mart’ta toplanarak 2023 yılının en başarılı kampanyalarını belirleyecek.

Markalar ve ajanslar yaptıkları işlerle MIXX Awards Europe’a da katılarak büyük başarılar elde ediyorlar. Türkiye’den bugüne kadar 132 kampanya MIXX Europe’da ödül alırken 3 yıl üst üste en büyük .dülü de alma mutluluğunu yaşadık.

Ajansları ve reklamverenleri MIXX Awards Türkiye’ye katılmaya davet ediyoruz. Unutmadan; 6 Kasım’da başlayacak başvurular için son gün 31 Ocak 2024. https://www.mixxawards-tr.org/ sitesinden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Şimdiden herkese başarılar!

Rima Erdemir

IAB Yönetim Kurulu Üyesi

Bu içerik ilk olarak Campaign Türkiye’nin 136. sayısında yayımlandı.

Senin için
Tümünü göster
Bu yıl MIXX’te yenilikler var!

IAB ile Dijital Üzerine...

Dikkat! Dikkat!