Bu şirketlerde çalışmak bir harika dostum!

ABD’li sigorta şirketi Unum, Facebook, Apple, Google ve Airbnb gibi küresel 40 şirketin tatil, eğitim, sağlık gibi farklı alanlarda çalışanlarına sağladığı ekstra imkanları derleyerek infografik hazırladı.

Örneğin Airbnb’in çalışanlarına 2 bin dolar vererek merak ettikleri ülkeleri gezme imkanı sunduğunu biliyor muydunuz? (CV’yi göndersek mi dediğinizi duyar gibiyim)

İşte ünlü şirketlerin “böyle şirket dostlar başına” dedirten uygulamalarından bazıları:

Facebook: Doğum nedeniyle ayrılan çalışanlar 4 ay boyunca ücret almakla beraber 4 bin dolar bebek parası ve evlat edinme durumunda da ekstra ücret alabiliyor.

Apple: Daha fazla kadın çalışanı işe almak amacıyla 2015 Ocak ayından itibaren, kadın çalışanlara yumurtalarını dondurma fırsatı sunulacak.

Microsoft: Yeni anne ve babalara çalışma saatleri dışındaki zamanlarda yeni doğan bebekleri ile vakit geçirmeleri için ödeme ve sağlık imkanı sunulacak.

Google: Çalışanlarının işlerine odaklanması için onların getir-götür işlerini yapan ya da parti gibi planlamalarını yöneten bir konsiyerj hizmeti sağlıyor.

Twitter: Çalışanlar ofis içinde yoga, pilates sınıfı, çamaşırhane, kuru temizleme, Zipcar ve wireless indirimi gibi imkanlara sahip.

İşte iştah kabartan infografik: 

Kaynak: Design Taxi 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.