artwork

Bu festivalde kısa filmler şehrin her yerinde

8 sene önce

0

Bu yıl beşinci kez düzenlenen kamusal sanat etkinliği Art By Chance  Ultra Kısa Film Festivali, filmleri günlük yaşamımızın içine sokuyor.

Türkiye’nin de aralarında olduğu 20 ülkede,  15 Ocak – 15 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu festival Türk Hava Yolları global sponsorluğunda, 200 şehirde eş zamanlı olarak 30 saniyelik ultra kısa filmleri binlerce ekranda izleyicilerle buluşturacak.

Festivalde ayrıca filmler film salonları yerine şehrin dört bir yanına yayılan dijital ekranlarda gösterilecek. Şehir sakinlerini günlük yolculuklarında yakalayacak ve onları ansızın sanatla buluşturacak olan Art By Chance, metropol insanların monotonunu kırmayı hedefliyor. Sinemayı sokak sanatına dönüştüren etkinlik şehirde alışveriş merkezlerinde, cafelerde, metrolarda, havalimanlarında ve daha birçok noktada karşımıza çıkacak.

MovieMaker Magazine tarafından “Yılın En Cool 20 Festivali”nden biri seçilen Art By Chance, 5 yıldır ANBEAN tarafından düzenleniyor.

Festival filmleri, 35 ülkeden gelen film başvuruları arasından, film endüstrisinin dünyadaki önemli isimlerinin yer aldığı  uluslararası bir jüri tarafından seçildi. Her biri 30 saniye uzunluğunda olan  festival filmlerini seçen jüri arasında Walt Disney Studios‘un eski başkanı Dick Cook, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri Direktörü Johanna Von Fischer, London Film School Film Küratörlüğü Master Programı Direktörü Nick Roddick ve Tribeca Film Enstitüsü Sanatçı Programı Başkan Yardımcısı Ryan Harrington gibi isimler yer alıyor.

Türkiye ile birlikte aynı anda İngiltere, Amerika, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Danimarka,Almanya,Avustralya, Brezilya, Kanada,Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Japonya, Endonezya, Belçika, Hindistan, Litvanya, Malezya, Portekiz, Kongo Cumhuriyeti, Romanya,  İsviçre’de toplam 200 şehirde gösterilecek. Her kesimden, her yaştan, her milletten milyonlarca insana ulaşacak olan bu festival “izleyicilerine” hiçbir çaba sarf etmeden, ücret ödemeden ve  “aniden” sanatla karşılaşmanın hazzını yaşatmayı hedefliyor.

Art By Chance’in global sponsoru olan Türk Hava Yolları da festival filmleri arasından mikro sitesinde gerçekleştireceği halk oylamasıyla seçilecek bir kişiye istediği şehre gidiş-dönüş uçak bileti hediye edecek.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Oy ve Ötesi 100 bin gönüllü ile seçim günü sandıkların…

Oy ve Ötesi Derneği, 17 Mart Cuma günü, Impact Hub’da...

GroupM Türkiye etkinliği 21 Mart’ta gerçekleşecek

GroupM Türkiye Akıllı Çözümler Platformu: Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri...

‘BlackBerry’ filminden ilk fragman geldi

Ünlü akıllı telefonun yükselişi ve düşüşü hakkındaki biyografi filmi olan...