Bu da kadına şiddete kapak olsun!

Kitle iletişim sitesi Catapult, günümüzdeki kadın hakları meselelerine dikkat çekmek amaçlı, bir seri şeklinde çeşitli posterler yayınladı.

Bu görsel kampanya, özellikle her yıl 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü için halkın beğenisine sunuldu. Kampanya, “The Cover Stories” adı altında “Child Bride” ve “Good Slavekeeping” gibi isimlerle ünlü kadın dergilerine gönderme yapıyor.

Aynı zamanda her bir kapakta, insan hakları meselelerine ışık tutmak amacıyla dikkat çekici manşetler kullanılıyor. Manşetlerden biri, etkileyici olan “Yaratıcı Cezalar”. Bir başka manşet ise aile içi şiddetin makyajla nasıl kamufle edildiğini konu alıyor: “Morlukları makyajla kapatmanın 35 püf noktası”.

Catapult’un kreatif direktörü ve kurucusu Maz Kessler, “Biz,  insanlarda birtakım duyguları uyandırmak ve dünyada bir farklılık yaratmak üzere harekete geçme isteği uyandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Bu posterler Catapult’un sitesinde üç olguyla beraber yer alıyor:

“Bu yıl, bazıları yalnızca sekiz yaşında olan 14 milyon kız zorla evlendirildi”.

“Hesaplara göre tahminen her yıl 1.2 milyon çocuk köleliğe zorlanıyor. Bu sayının 80%i kız”.

“New York’ta cinsel istismara maruz kalan kızların yaş ortalaması 13”.

Bu cümlelerin altında ise okuyucuları katkıda bulunmaya teşvik eden “Bu konuyla alakalı bir şeyler yap” butonları mevcut.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.