Bu 5 uygulamayla hayatınızı daha düzenli hale getirebilirsiniz

Bu 5 harika uygulama organize olmanıza ve düzenli kalmanıza yardımcı olacak. Bu harika organizer uygulamalarla dağınıklığı ortadan kaldırın, zamanınızı daha iyi kullanın, ailenizi aynı sayfada tutarak etkileşime girin ve daha fazlasını yapın.

1- Dağınıklığı nakde çevirin

Uzun süredir kullanmadığınız şeyleri gözünüzün önüne getirin  ve onları satarak biraz para kazanın. Mercari (Android, iOS), kurtulmak istediğiniz her şeyi satma söz konusu olduğunda bir o kadar kolay bir uygulama. Hızlı bir liste oluşturun, birkaç fotoğraf çekin, fiyatınızı belirleyin ve eşyanızı satın. Uygulamanın kendisi ücretsizdir, ancak şirket yalnızca eşyanız satıldığında % 10 komisyon alıyor.

2- Kendinize zaman yaratın

 

Gün içinde hiç yeterli vakit olmadığı zaman organize olmak zordur, ancak tüm zamanınızın nereye gittiğini anlayarak, bir kısmını geri alabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki etkinlikleri takip eden ve tüm gün ne yaptığınızı akıllıca anlamak için telefonunuzun konumunu, girişini ve çeşitli sensörleri kullanan Smart Time‘ın (çoklu platformlar) arkasındaki fikir budur. Daha sonra, etkinliklerinizin zaman çizelgesini oluşturmak, hedeflere ulaşmanıza yardımcı olmak ve zamanınızı daha iyi takip etmek için doğrudan telefonunuzda özel olarak depolanan bu verileri kullanır. Ücretsiz sürümü oldukça sağlam özellikler sunarken, aylık 5 dolarlık Plus sürümü daha ayrıntılı izleme ve veri yedekleme seçenekleri sunuyor. Şu anda, iPhone’unuzla sitenin İndirilenler bölümünü ziyaret ederek katılmak isteyebileceğiniz bir iOS sürümü olan beta sürümüne sahip bir Android sürümü de var.

3- Ailenizle aynı sayfada olun

Kendinizi organize etmek bir şeydir; ailenizin geri kalanını gemiye almak ise başka bir şeydir. Cozi (Android, OS, Web) uygulaması, ağınızın toplu takvimlerini, çeşitli listelerini ve daha fazlasını senkronize etmek için takdire şayan bir iş yapar, böylece neler olup bittiğini öğrenirken herkesin ortak bir takvimi vardır. Yapılacakları günlük veya haftalık olarak e-posta ile gönderilebilirsiniz. Uygulama ücretsiz bir şekilde bir çok işlev içerir. Yıllık 30 ABD doları Gold sürümü, paylaşılan bir adres defterini, doğum günü zamanlayıcılarını, geliştirilmiş hatırlatıcıları ve diğer işlevleri uygulamaya ekler.

4- Temiz tutun

Kendinizi büyük temizlik çılgınlıklarıyla cezalandırmak yerine, neden iş yerinden uzaklaşabilmeniz için iyi bir sistem oluşturmuyorsunuz? Tody (Android, iOS), evinizdeki her oda için özelleştirilmiş temizlik programları oluşturarak bunu yapmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Kendini akıllı bir asistan olarak konumlandıran Tody, dikkat edilmesi gereken çeşitli öğeler için temizlik göstergelerine odaklanarak daha az temiz yapacağınızı vaat ediyor; örneğin evinizdeki tuvalete ne kadar uzun süre girerseniz o kadar kirlenecek. Her odadaki her bir öğeyi veya sorun alanını kategorilere ayırarak, evinizde önce dikkat edilmesi gereken odalara ilişkin iyi bir genel bakış elde edeceksiniz. Tody bunları hesaplayacak ve size ne yapmanız gerektiğini söyleyecek. Uygulama, birçok cihaz arasında senkronizasyonu destekleyen her yıl kullanılabilir sürümde, cihaz başına 7 ABD dolar tutarında.

 

5- Bir profesyonel kiralama

Ani bir ihtiyacınız ortaya çıkmış olabilir. Belki bir tamirata ihtiyacınız vardır, ancak hayatınızda hiç çekiç kaldırmamışsınızdır. Belki bir duvar kalorifer tamiri için bir ustaya ihtiyacınız var. Belki de evinizin profesyonel olarak temizlenmesine ihtiyacınız var çünkü çok uzun süredir temizlenmedi. Thumbtack‘ı kurun (Android, iOS, Web), konumunuzu yazın, ihtiyacınız hakkında biraz bilgi girin, yakındaki sağlayıcıların ve ortalama ücretlerinin bir listesini alırsınız. Daha sonra onlara doğrudan mesaj gönderebilir, evinize gelmeleri için hangi günlerin işe yarayacağını görebilir veya sizinle doğrudan iletişim kurmalarını isteyebilirsiniz. Ayrıca, ihtiyaç duyduğunuz günlerde belirli bir sağlayıcı yoksa, diğer sağlayıcılar sizinle iletişim kurabilir ve bunun yerine proje için teklif verebilir. Sağlayıcılar geçmiş müşteriler tarafından derecelendirilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.