artwork

BTA, şehir merkezine UNIQ İstanbul ile girdi

9 yıl önce

0

Yiyecek-içecek sektörünün öne çıkan oyuncularından BTA, havalimanları ve denizyollarının ardından, Türkiye’nin yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’daki Foods in the Woods ile şehir merkezine adım attı. Yaklaşık 2 milyon avro yatırımla hayata geçirilen 3 bin 300 metrekarelik alanda, Anadolu lezzetlerinden dünya mutfağına, herkesin damak tadına uygun seçenekler yer alıyor.

UNIQ İstanbul’daki Tadında Anadolu, yerel lezzetleri kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

TAV Havalimanları’nın iştiraki BTA, önümüzdeki dönemde şehir merkezlerinde yer almayı hedefliyor ve bu yöndeki ilk adımını, Turkmall yatırımı ile Maslak’ta hayata geçen UNIQ İstanbul’da attı. Yedi ülkede 13 havalimanında faaliyet gösteren BTA’nın sunduğu lezzetler, İDO noktalarının ardından şimdi de Maslak’ta İstanbullularla buluşuyor. Yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’daki Foods in the Woods konsepti altında Tadında Anadolu ve Cakes&Bakes gibi BTA’nın kendi markalarının yanı sıra Plus Kitchen, SushiCo ve Burger Lab’in de aralarında olduğu restoranlar bulunuyor.

Cafe Vergnano 1882, Türkiye’deki ikinci şubesini UNIQ İstanbul’a açtı.

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur, “Turkmall ile UNIQ İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz işbirliği 1999 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yola çıkan BTA’nın büyüme hikayesinde önemli bir dönüm noktası oluşturuyor.Günde 90 bin kişi BTA’nın işlettiği noktalarda yemek yiyor.  Şehir içine havalimanları ve İDO dışında da BTA olarak girme stratejimizi oluşturmuştuk. Bu stratejimizin sonunda Turkmall ile önemli bir işbirliğine imza attık. Bu ortaklık bizim için çok önemli. UNIQ İstanbul’da hayata geçirdiğimiz Foods in the Woods’ta sahip olduğumuz bilgi birikimiyle kendi markalarımızı oluştururken, dünyaca ünlü markalarla da ortaklıklar kurduk” dedi.

Cesur, UNIQ İstanbul’un şehirde eksikliği hissedilen bir boşluğu dolduracağını söylerken, pazarlama stratejisi olarak bilboard ve giantboardların yanı sıra, radyo-TV reklamlarıyla birlikte sosyal medyaya da ağırlık vereceklerini vurguladı ve yapılan anlaşmayı 5+5 olarak yaptıklarını söyledi. Pazarlama stratejisini Foodoo karakteri üzerinden devam ettirecek ortaklık hakkında Cesur, “Foodoo bir fasulye. Sanatçı, kaşif, gurme. Sokaklarda yer alacak, eğlenceli karakter olacak ve bu karakter UNIQ İstanbul’da doğdu” ifadesini kullandı.

Foodoo, sanatçı ruhlu, maceracı ve eğlenceli bir karakter olarak öne çıkıyor.

Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu ise şu bilgileri verdi: “UNIQ İstanbul ile sadece İstanbul’u değil, tüm Türkiye’yi yeni nesil bir kültür, sanat ve eğlence anlayışı ile tanıştırmayı hedefliyoruz. Kültür-sanat ve eğlence alışkanlıkları bakımından, UNIQ İstanbul’un 7’den 77’ye seslenen etkinlikleri ile yeni bir cazibe merkezi olacağına inanıyoruz. UNIQ İstanbul, bünyesinde bulunan farklı konseptlerdeki konser ve performans salonları, müze, sergi salonları, galerileri ve mobil sahneleri ile kültür-sanat ve eğlenceyi günlük hayatımızın bir parçası haline getirecek” ifadesini kullandı.

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur ve Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu

Eyüboğlu sözlerine şöyle devam etti: Her gün farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak olan UNIQ İstanbul’da ziyaretçilerimiz ister kapalı mekanlarda olsun ister açık havada olsun, bir yandan dünya starlarını dinleyecek, UNIQ İstanbul’dan dünyaya açılacak sergileri gezecek, diğer yandan da Foods in the Woods restoranlarında keyifli vakit geçirecekler. UNIQ İstanbul, ailelerin de vazgeçilmez mekanı olacak. Ziyaretçilerimiz, sabah kahveleri ile güne burada başladıktan sonra, çocukları ile isterlerse bir atölye çalışmasına katılabilecek, isterlerse de doğada yürüyüş yapabilecekler. BTA’nın, Foods in the Woods konsepti ile UNIQ İstanbul’a taşıdığı markalar, ziyaretçilerimizi birbirinden farklı lezzetler ile tanıştırarak onların burada geçirdikleri zamanı unutulmaz kılacak.

İçerisinde 20’ye yakın yiyecek-içecek noktası bulunan Foods in the Woods’ta, BTA’nın markalarından Tadında Anadolu, Cakes&Bakes, Kantin ve TickerDaze’in yanı sıra Plus Kitchen, Rossopomodoro, Kivahane, Caffe Vergnano 1882, Kapta, SushiCo, New York Fries, Wine&More, Chill Box, Juice Box, Ortaköy Waffle Park ve Burger Lab gibi farklı markalar da yer alıyor. Müdavim yaratan konseptiyle ayrıcalıklı bir mola noktası oluşturan Foods in the Woods’un deneyimli ekibi misafirlerin rahat ve konforlu bir ortamda zaman geçirip şehrin stresini üzerlerinden atmalarına yardımcı olmak için büyük bir tutkuyla çalışıyor.