Site icon Campaign Türkiye

Brixton Finishing School mezunları değişimin arkasında

Brixton Finishing School mezunlarının neredeyse dörtte üçü (%73) yaratıcılığa ve reklamcılık sektörlerine daha çeşitli grupları çekmek için daha fazlasının yapılması gerektiğini düşünüyor.

Brixton Finishing School Kurucusu Ally Owen şunları söyledi: “Bu araştırmayı son üç yıldır yürütüyoruz ve önümüzde hala uzun bir yol olduğu açık. Reklam dünyası, çeşitlilik konusunda sorun olduğunu biliyor ve artık PR numaralarıyla kaçamayacaklar. Gençlerin gerçek bir aidiyet duygusuna ve DE&I’a eylemsel bir yaklaşım benimsemeyen işverenler için çalışmaya ihtiyacı var.”

120’den fazla kişinin katıldığı anket, Mail Metro Media tarafından üst üste üçüncü kez gerçekleştirildi. Daha önce Barriers to Entry olarak adlandırılıyordu ancak şimdi Future Talent: Unwrapped olarak değiştirildi. Ayrıca katılımcıların iş yeri deneyimlerini de kapsıyordu. Dört kişiden biri (%24) meslektaşlarının uygunsuz davranışlarına tanık oldu ve %36’sı bunun ırkla ilgili olduğunu belirtti. Üç kişiden biri (%34) iş yerinde görünüşleri/kim oldukları nedeniyle başkalarına farklı davranıldığını gördü ve beş kişiden biri (%21) kendilerine bu nedenle farklı davranıldığını söylüyor.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version