artwork

Brixton Finishing School mezunları değişimin arkasında

2 ay önce

0

Genç yetenekler, endüstride çeşitliliği artırmak için daha fazla eylem bekliyor

Brixton Finishing School mezunlarının neredeyse dörtte üçü (%73) yaratıcılığa ve reklamcılık sektörlerine daha çeşitli grupları çekmek için daha fazlasının yapılması gerektiğini düşünüyor.

Brixton Finishing School Kurucusu Ally Owen şunları söyledi: “Bu araştırmayı son üç yıldır yürütüyoruz ve önümüzde hala uzun bir yol olduğu açık. Reklam dünyası, çeşitlilik konusunda sorun olduğunu biliyor ve artık PR numaralarıyla kaçamayacaklar. Gençlerin gerçek bir aidiyet duygusuna ve DE&I’a eylemsel bir yaklaşım benimsemeyen işverenler için çalışmaya ihtiyacı var.”

120’den fazla kişinin katıldığı anket, Mail Metro Media tarafından üst üste üçüncü kez gerçekleştirildi. Daha önce Barriers to Entry olarak adlandırılıyordu ancak şimdi Future Talent: Unwrapped olarak değiştirildi. Ayrıca katılımcıların iş yeri deneyimlerini de kapsıyordu. Dört kişiden biri (%24) meslektaşlarının uygunsuz davranışlarına tanık oldu ve %36’sı bunun ırkla ilgili olduğunu belirtti. Üç kişiden biri (%34) iş yerinde görünüşleri/kim oldukları nedeniyle başkalarına farklı davranıldığını gördü ve beş kişiden biri (%21) kendilerine bu nedenle farklı davranıldığını söylüyor.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Twitter’in alternatifi Bluesky 100 bin üyeye ulaştı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yeni sosyal medya platformu Bluesky, davetli...

Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...