artwork

British Airways 2018 Dünya Kupası’nı İngiltere’ye getiriyor

6 yıl önce

0

British Airways 2018 Dünya Kupası’nı İngiltere’nin alacağına yorarak heyecan verici bir sosyal medya çalışması yayınladı.

İngiltere, 2018 Dünya Kupası’nda çeyrek finale kaldığı İsveç’i yenip yarı finale çıktı. Bu gelişme de haliyle Adalılar için oldukça büyük beklentilere yol açtı.

Havayolu firması da “football” isminde bir kullanıcı için bilet bastırarak sosyal medyadan paylaştı ve İngiliz taraftarların keşfedebileceği için birtakım ipuçları gizledi.

İlk ipucu oldukça açık: Moskova’dan “home”a futbol isimli bir yolcunun yer ayırtmış olması, İngiltere’nin kupayı evinde götürme umudunu taşıyor. Ayrıca İngiliz takımın Dünya Kupası hakkında sıklıkla söylediği “futbol evine geliyor” sözüne de gönderme yapıyor.

Diğer küçük detaylar ise şöyle: ‘Gate: South’  ifadesi, İngiliz takımın teknik direktörü Gareth Southgate’e bir gönderme. Kapıların 1966’da kapanması, İngilterenin kupayı son aldığı yıl, koltuk numarası 52H o zamandan bu zamana geçen yıl sayısını ifade ediyor. Final maçı da 15 Temmuz’da saat 18.00’de oynanacağından o tarih de bilette yer alıyor.

Künye:

Reklamveren British Airways
Ajans Ogilvy UK

 

Kaynak: The Drum

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...