Breonna Taylor 7.000 metrekare duvar resmi ile anıldı

26 yaşındaki Afrikalı-Amerikalı acil tıp teknisyeni Breonna Taylor, 13 Mart 2020’de Louisville Metro Polis Departmanı memurları Jonathan Mattingly, Brett Hankison ve Myles Cosgrove tarafından ölümcül bir şekilde vuruldu. Özellikle George Floyd’un öldürülmesinin ardından da cinayetten sorumlu memurları tutuklamak için büyük bir halk ayaklanması olmuştu.

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş, Taylor’ın hayatının unutulmamasını sağlamak ve onu anmak için devasa bir duvar resmi hazırladı.

Dört hafta sonu boyunca, büyük bir sanatçı ve genç gönüllü grubu Louisville’den Breonna Taylor onuruna bir duvar resmi çizdi.

Breonna Taylor’ın 7.000 metrekarelik portresi, tarihsel olarak Siyah Annapolis, Maryland semtinde bir basketbol sahasında boyandı.

Breonna Taylor projesinden kısa bir süre önce, kar amacı gütmeyen öğretmenlerden ikisi, Annapolis Belediye Başkanı Gavin Buckley’nin emriyle George Floyd’a bir duvar resmi hediye etti.

Kuruluş, “O ve George Floyd’un kültürümüzde bir dönüm noktasını sembolize ettiğini düşünüyoruz ve bu küçük kasaba olarak bu ulusal dayanışmaya katılmak, çocukların seslerine, duygularına hitap etmek istedik” açıklaması yaptı.

Sanatçılar, yaklaşık 40 gönüllü ve 15 ila 30 genç ile bu hafta sonu Chambers Park’ta duvar resmini yaptı. Duvarın tamamlanması 24 saat sürdü.

Duvar resmi Banneker-Douglass Müzesi ve Maryland-Afro-Amerikan Tarih ve Kültür Komisyonu ile ortaklaşa çalışıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.