BrandSeers’tan iklim değişikliğine yönelik proje

Londra kökenli, İstanbul merkezli, marka yönetimi ve tasarım danışmanlığı alanında hizmet veren şirket BrandSeers, Aygaz Otogaz için algıları değiştirecek bir dijital marka iletişim platformu tasarladı. ‘Geleceğe Yol Al’ isimli platform, hepimizin hayatını ve geleceğini derinden etkileyen iklim değişikliğinin görünmeyen sonuçlarına dikkat çekiyor.

Proje, global ve yerel çok kapsamlı, ciddi istatistiksel verilere dayanarak hazırlanan raporlar analiz edilerek oluşturuldu. Projeyle, Avrupa’nın birinci, dünyanın en büyük ikinci LPG pazarına sahip Türkiye’de, Aygaz Otogaz’ın ‘Geleceğin yakıtı’ olarak konumlandırdığı LPG’nin itibarını artırmak ve tüketicilerle duygusal bağ kurmak hedefleniyor.

“LPG’ye geçerek iklim değişikliğinin yol açtığı etkilerin önüne geçebilirsiniz”

BrandSeers’ın Kurucusu Özlem Tuskan projeyle ilgili olarak, bilinen algının insanların LPG’yi tercih etmesinin fiyatla ilişkilendirilmesi olduğunu ve bu noktada bu algıyı değiştirmek için bir strateji oluşturduklarını belirtti.

Tuskan konuşmasına, “Raporların incelenmesinden sonra gördük ki iklim değişikliğiyle ilgili büyük bir tehdit var. Bu durum sadece yaşadığımız çevreyi değil; ekonomiyi de çok ciddi oranda etkiliyor. İklim değişikliğinin yol açtığı etkilerin önüne geçmenin önemli bir adımını, yakıtınızı değiştirerek, LPG’ye geçerek, atabilirsiniz. Çünkü en çevreci yakıt LPG.” sözleriyle devam etti

Hem Türkçe hem İngilizce mikro siteyle uluslararası bilinç yaratılıyor

Proje kapsamında, iklim değişikliğini ve insanlar üzerindeki etkilerini ele alırken hem konunun ciddiyetini yansıtan hem de umut veren, insancıl ve çarpıcı bilgiler paylaşan, eğlendirerek eğiten, etkileşim odaklı ve keşif hissini tetikleyen dinamik bir mikro site olan www.gelecegeyolal.com yaratıldı. Bu platform, aynı zamanda uluslararası bilinç yaratmak hedefiyle, www.drivefortomorrow.com ismiyle İngilizce olarak da hazırlandı.

‘Geleceğe Yol Al’  mikro sitesinde iklim değişikliği ve etkileri sağlık, çevre ve ekonomi olmak üzere üç ana konu etrafında toplanıyor. Karmaşık, zor anlaşılan ve bunaltıcı bilgileri süzerek, çarpıcı bir şekilde  hikayeleştiren ve görselleştirilen mikro sitede, interaktif elementlerle ziyaretçilerin sadece okuması değil; etkileşime geçmesi de amaçlanıyor.

BrandSeers’ın kısa vadeli bir kampanya değil; uzun vadeli bir marka girişimi olarak gördüğü bu platformla ilk adımı atan Aygaz Otogaz, iklim değişikliğinin yarattığı sosyo-ekonomik etkilerle mücadele etmeye ve Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir gelişimini desteklemeye devam etmeyi planlıyor.

Künye:

Reklamveren Aygaz Otogaz

Yaratıcı Ekip BrandSeers

Müşteri İlişkileri Burçak Aras

Strateji Özlem Tuskan, Burçak Aras, Benjamin Buist

Grafik Tasarım Elif Ergür

UI & UX Tasarımı Erin Eisinger, Metin Saray, Ezgi Turgut

Yazılım Eren Demir

Prodüksiyon Serdar Ferit, Paulina Tervo

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.