Brand Republic’ten sanal fuar

Brand Republic dijital yenilikleri, fütürist fikirleri ve büyüyen trendleri konu alan ‘Brand Republic Virtual Summit’ adında sanal bir fuar tasarladı.

Fuara  internet sitesinden kayıt yaparak giren kullanıcılar, sanal fuar alanında yönlendirdikleri sanal karakterler sayesinde gerçekte olduğu gibi dolaşabilecek, insanlara el sallayarak selam verebilecek ve onlarla özel ‘chat’ eklentisi sayesinde sohbet edebilecekler. İsteğe bağlı olarak kullanıcılara sesli konuşma ve Skype eklentisi ile görüntülü konuşma seçenekleri de sunuluyor. Kullanıcılar, kontrol ettikleri kişiler aracılığıyla fuar alanındaki standları ziyaret edebilecek, standdaki firmanın internet sitesine yönlendirilerek sitedeki yeni kampanyalar ve ürünlerle ilgili bilgiler edinebilecekler. Ayrıca sanal fuarda yer alan standlar, kullanıcılara ücretsiz olarak bazı içerikleri indirme imkanı da sağlıyor.

Sanal fuarı ilginç kılan bir diğer özellik ise sanal olarak birtakım söyleşilerin gerçekleştirilme fikri oldu. Sanal söyleşiler, konuşmacıların görüntülü konuşmalarıyla site üzerinden gerçekleştirilecek. Kullanıcılar ise, yönlendirdikleri kişiyi fuar alanındaki söyleşi bölümüne götürerek oradaki sandalyeye oturmasını sağlayacak ve böylece konuşmacıları görüntülü olarak izleyebilecekler.

Videoyu buradan izleyebilirsiniz.

10-11 Ekim 1012 tarihlerinde internet sitesi üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek sanal fuardaki söyleşi programı ise şu şekilde olacak:

10 Ekim 1012

13:00 – 13:45 James Paterson – PR ve Medya Yöneticisi, O2

15:00 – 15:45 Gary Kakoulli – Dijital Gelişim Yöneticisi, The Financial Times

 

11 Ekim 2012

11:00 – 11:45 Mat Braddy – Pazarlama Şefi, Just Eat

15:00 – 15:45 Asad Rehman – Küresel Medya Direktörü, Unilever

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.