artwork

Brand Finance Türkiye’nin en değerli bankasını açıkladı

11 sene önce

0

Dünyanın önde gelen marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, “Dünyanın En Değerli 500 Bankası” listesini açıkladı. İngiltere’de yayın yapan finans dergisi The Banker‘da yayınlanan liste; bankaların marka değerlerine, sektördeki trendleri takip etmelerine ve gelecekteki yatırımlarına göre belirlendi.

Dünyanın en değerli bankası, 26 milyar dolarlık marka değeriyle Wells Fargo oldu. Bu bankayı, ABD merkezli Chase ve İngiltere merkezli HSBC bankaları takip etti. Türkiye’den ise listeye 10 banka girdi. Listenin 86. sırasında yer alan Akbank, 2,12 milyar dolarlık marka değeriyle Türkiye’nin en değerli bankası oldu. Listede İş Bankası 89. sırada, Garanti Bankası ise 110. sırada yer alarak Türkiye’nin en değerli üç markası arasına girdiler.

Akbank GM Hakan Binbaşgil

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türkiye’nin ve Türk bankalarının yıldızının dünyada yükseldiğine dikkat çekerek “Akbank olarak Türkiye’nin karlılığı, piyasa değeri en yüksek, en çağdaş şirketlerinden biriyiz. Ancak Akbank’ın gücü karlılığının, finansal raporlara yansıyan rakamların çok ötesinde. Bugün bankamızın gücünü en iyi yansıtan göstergelerden biri de yıllardır yatırım yaptığımız, gözbebeğimiz Akbank markasıdır. Başarılı stratejimiz ve çalışmalarımızla markamızı seçkin uluslararası sıralamalarda daha yukarılara taşımaya devam ediyoruz. 2012’den sonra bu yıl da Brand Finance’in araştırmasında ‘Türkiye’nin En Değerli Banka Markası’ olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

“Dünyanın En Değerli 500 Bankası” listesine giren 10 Türk bankası:

86. Akbank

89. İş Bankası

110. Garanti

135. Yapı Kredi

139. Halkbank

159. Vakıfbank

295. Finansbank

307. Denizbank

390. TEB

476. Bank Asya

 

 

Senin için
Tümünü göster
IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...