artwork

BP’de 2014’te pompacılar başrolde

9 sene önce

0

BP, bayileriyle birlikte kazanmaya odaklı büyüme stratejisinde, müşteri memnuniyetinin iki temel unsuruna; iyi ürün ve iyi hizmete odaklanıyor. İyi hizmette kilit rolü ise “pompacılar” üstleniyor.

Martin Thomsen

BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen, bu göreve gelmesinin ardından düzenlenen ilk basın toplantısında BP’nin önümüzdeki dönem stratejilerini aktardı.

BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen, BP Türkiye Akaryakıt Pazarlama Müdürü Deniz Güloğlu ve sanatçı Mustafa Sandal’ın katıldığı basın toplantısında konuşan Thomsen, Türkiye’nin BP için stratejik beş pazardan biri olduğunu vurguladı ve konumu nedeniyle önümüzdeki dönemde bu alandaki öneminin giderek artacağını belirtti. Thomsen konuşmasında Türkiye’nin dinamik ve yoğun bir rekabet içinde bulunan akaryakıt pazarının önümüzdeki dönemde büyümesini sürdürmesini öngördüklerini de sözlerine ekledi.

Thomsen, sunulan hizmet ve müşteri memnuniyeti konularında ise şunları belirtti: “ Müşterilerimizin istasyonlarımıza çok iyi karşılandıkları, müdavimi oldukları herhangi bir yere gittiklerinde hissetikleri iç rahatlığı, güven ve keyifle gelmelerini istiyoruz ve bunu sağlamak için çalışıyoruz. Burada en önemli görev de pompacı arkadaşlarımıza düşüyor. Müşterilerimizle BP adına ilk iletişimi kuran bu arkadaşlarımızın ev sahipliği, güleryüzü, işbilirliği, zamanı doğru kullanma becerisi ve verdiği hizmet önemli bir değer oluşturuyor ve biz bu değeri çok önemsiyoruz.”

Deniz Güloğlu: 2014 İletişimimizde Mustafa Sandal’ın Yeni Rol Arkadaşı Pompacı

BP’nin yeni dönem iletişim çalışmaları hakkında bilgi veren, BP Türkiye Akaryakıt Pazarlama Müdürü Deniz Güloğlu ise, geçtiğimiz yıl sanatçı Mustafa Sandal ile başlatılan işbirliği çerçevesinde bu yıl TV reklamı dışında bir de viral video çalışma yapıldığını belirterek, yayına girecek yeni BP otogaz reklamı ile bu alandaki iddialarını da ortaya koyduklarını ifade etti.

Mustafa Sandal ile geçen yıl başlatılan işbirliğinin bu yıl farklı mecraları da kapsayacak şekilde devam ettiğini kaydeden Güloğlu,“Geçen yılki kampanyamızın iş sonuçlarına çok olumlu etkileri oldu. Marka imaj kriterlerindeki artışların yanı sıra satışlarımızda da önemli artışlar gerçekleşti. Bu işbirliğimizden çok mutluyuz, çok olumlu sonuçlar alıyoruz, Mustafa Sandal markamızı çok iyi anlıyor.” dedi.

Basın toplantısına katılan Mustafa Sandal ise, “Türkiye’de bu tür uzun soluklu işbirliklerine her zaman rastlayamıyoruz ve bu açıdan da bir örnek olduğunu düşünüyorum. BP markasına ve ürünlerine çok inanıyorum ve benim için bu çalışmalarda yer almak gerçekten büyük keyif” dedi.

 

 

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...