BP Türkiye’de üst düzey atama

BP Türkiye Ülke Başkanı ve BP Azerbaycan-Gürcistan-Türkiye (AGT) Bölgesi, Türkiye’den sorumlu Başkan Yardımcısı Bud Fackrell, emekliliğe ayrılarak görevini 1 Haziran 2016 tarihinden geçerli olmak üzere Mick Stump’a bıraktı. Bu göreve gelmeden önce BP’nin Arama ve Üretim İş Kolu’nda global karasal operasyonlardan sorumlu Başkan Yardımcısı (VP Operations) olarak görev yapan Stump, petrol ve doğal gaz sektöründe 35 yıllık uluslararası deneyime sahip.

BP’ye 1981 yılında katılan Mick Stump, kariyeri boyunca Arama ve Üretim iş kolunda ABD (Alaska), İngiltere (Kuzey Denizi), Mısır, BAE, Venezuela ve Ekvator gibi değişik ülkelerde birçok üst düzey teknik ve operasyonel yönetim görevlerini üstlendi. Stump, BP Türkiye Ülke Başkanı olarak atanmadan önce son olarak 2013 yılından beri BP’nin Arama ve Üretim iş kolunda global karasal operasyonlardan sorumlu Başkan Yardımcısı (VP Operations) görevini yürütüyordu. Stump bunun öncesinde ise, 2007-2013 yılları arasında, Mısır’da Süveyş Körfezi’nde faaliyet gösteren ve BP’nin yüzde 50 ortak olduğu GUPCO şirketinde Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Murahhas Azası olarak çalışıyordu.

Stump, yeni görevinde Ankara merkezli olarak BP’nin Türkiye’deki entegre faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak ve ticari, teknik ve operasyonel alanlardaki çalışmalara liderlik yapacak. Stump BP Türkiye Başkanlığı görevine ek olarak, BP Azerbaycan-Gürcistan-Türkiye (AGT) Bölgesi’nde Türkiye’den sorumlu Başkan Yardımcısı görevini de üstleniyor ve bölge liderlik ekibinde de yer alacak.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.