artwork

Boyner Grup, Dünya Kadınlar Günü’nde #LÜTFENİNDİRMEYİN diyor

3 yıl önce

0

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sadece “kadın-erkek” meselesi olmadığını, tüm toplumun huzur, güven ve refahını etkileyen bir “demokrasi” ve “haklar” meselesi olduğunu yıllardır vurgulayan Boyner Grup, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyası ile devam eden kadın cinayetlerine ve kadına karşı işlenen suçlardaki ceza indirimlerine dikkat çekiyor. Grup aynı zamanda İstanbul Sözleşmesi’nin önemini de vurguluyor.

“Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu”nun 2020 raporuna göre geçtiğimiz yıl Türkiye’de 300 kadının öldürüldüğü, 171 şüpheli kadın ölümünün kayıtlara geçtiği biliniyor. Covid-19 salgının insanları evlere hapsettiği günlerde yaşanılan ev içi şiddet vakalarının sayısı ise tam olarak ölçülemiyor. Bütün bu tabloya rağmen geçtiğimiz yıl da daha önceki yıllarda olduğu gibi bazı kadına şiddet ve kadın cinayeti vakalarında anlaşılması güç ceza indirimleri uygulandı.

Bu tablodan yola çıkan Boyner Grup, bu yılki 8 Mart kampanyasında kadın cinayetlerinde zaman zaman uygulanan ceza indirimlerine farklı bir “İNDİRİM” reklamıyla dikkat çekmeyi hedefledi.

Kadın cinayetlerinde uygulanan;

NAMUS İNDİRİMİ!
TAHRİK İNDİRİMİ!
KRAVAT TAKMA İNDİRİMİ!

“EVDEN ERKEK SESİ GELİYORDU” İNDİRİMİ! 2021 kampanyasının ana temasını oluşturdu.

#LÜTFENİNDİRMEYİN hashtag’i ile tanımlanan kampanyada tüm kadınların başta yaşam hakkı olmak üzere, eşitlik ve özgürlük gibi en temel haklarına vurgu yapılıyor. Kadın cinayetleri sona ermeden 8 Mart’ın gerçek anlamda “kutlanamadığı”nı belirten kampanya, hakları için mücadele eden kadınların Dünya Kadınlar Gününde daha da yükselen güçlü sesine ses katmayı amaçlıyor.

KÜNYE
Reklamveren: Boyner Grup
Reklamveren Yetkilisi: Cem Tanır, Bürucen Güzel
Reklam Ajansı: aRthuR
Prodüksiyon Şirketi: aRthuR Studio
Motion Designer: Mahmut Kalyoncu
Müzik: MatGri Music
Kullanılan Mecralar: TV, Gazete, Outdoor, Tüm Dijital ve Sosyal Mecralar, Radyo
Medya Satın Alma Ajansı: Zoom Iletisim
İletişim Ajansı: Salt & Pepper Project