artwork

Boyner, alışverişi Hopi’ledi

9 yıl önce

0

TBWA\İstanbul’un hazırladığı yeni reklam kampanyasının açılış filmi, alışverişin yeni icadı Hopi’nin gelişini kutluyor. Hopiler, şarkıları ve danslarıyla alışverişin artık çok daha eğlenceli ve kazançlı olacağını müjdeliyor.

Hopi’nin lansman kampanyası sevilen ünlü oyuncu ve komedyen Tolga Çevik’i ekranlara getiriyor. Herkesin bir Hopi’si olacağının duyurusunu yapan reklam filminde Tolga Çevik, 30 farklı Hopi karakterini canlandırıyor.

Bora Egemen’in yönettiği, 25 Film tarafından prodüksiyonu gerçekleştirilen filmdeki Hopi karakterlerinin makyajı Suzan Kardeş tarafından yapıldı. Emre Sökmen tarafından hazırlanan dans koreografisi eşliğinde, Tolga Çevik her bir karakter için yaklaşık 1.5 saat kamera karşısına geçti. Hopi reklam müziği ise Emre Irmak ve İlkay Gürpınar tarafından bestelendi.

Reklam çekiminde, Macaristan’dan getirilen özel üretim “Technodolly” cihazı ile Motion Control tekniği kullanıldı. Çekimler için Türkiye’nin en büyük yeşil sonsuz fon stüdyosu kuruldu. 140 kişilik teknik ekibin çalıştığı çekimler toplam 5 gün sürdü.

Boyner Grup’un 30’u aşkın üye markayla beraber basın lansmanını yaptığı ve perakende sektörüne yeni bir dinamizm getirmeyi hedefleyen Hopi, App Store ve Google Play’den akıllı cihazlara indirilerek kullanılabilecek.

Künye:

Reklamveren Hopi

Reklam Ajansı TBWA\ISTANBUL

CCO İlkay Gürpınar

Kreatif Direktö: Zeynep Karakaşoğlu

Yaratıcı Ekip Esma Erdoğan, Kerem Çar, Emre Gökdemir, Şükran Genç, Ece Aktürk

Marka Ekibi Cihan Sel, Tuğçe Asrak

CSO Toygun Yılmazer

Stratejik Planlama Ekibi Nisan Danışman, Emirhan Çelikbilek

Prodüksiyon Ekibi Ceyda Kayaçetin, Ceren Özen

Prodüksiyon Şirketi 25 Film

Post Prodüksiyon Şirketi İmaj

Yönetmen Bora Egemen

Müzik Jingle Jackson – Emre Irmak & İlkay Gürpınar

Medya Ajansı MEC

Kullanılan Mecralar TV, sinema, radyo, OOH, gazete, internet, instore