Site icon Campaign Türkiye

Borusan Grubu, kreatif ajansı olarak TBWA Group İstanbul bünyesinde bulunan “Çözüm’ü” seçti

Borusan Grubu yeni yıl itibarıyla tüm grup şirketlerinin iletişim ve reklam faaliyetlerini kreatif ajans olarak Çözüm ile yürütme kararı aldı. TBWA Group İstanbul bünyesinde yer alan Çözüm, bu iş birliğiyle birlikte Holding ve bağlı şirketlerin marka iletişim stratejileri ve tüm yaratıcı çalışmalarına liderlik edecek.

3 kıtaya yayılmış 12 ülkede üretim, makine ve güç sistemleri, lojistik, enerji ve otomotiv sektörlerinde 77 yıldır faaliyet gösteren Borusan Grubu’nun temel stratejisi, Türkiye ekonomisine katma değer yaratmaya devam ederken yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmeye odaklı, ufku dünya pazarlarına açık bir vizyon üzerine kurulu. Bu strateji kapsamında uzun yıllara dayalı tecrübesini teknolojiyle bir araya getirerek çalışmalarını sürdüren Borusan Grubu, kurum içi girişimcilik, inovasyon, uluslararası pazarlarda aktif rekabet stratejisi ve topluma, ekonomiye ve çevreye maksimum fayda sağlama misyonuyla fark yaratan çalışmalara imza atıyor.

Borusan Grubu’nun önümüzdeki dönem yaratıcı çalışmalarını birlikte oluşturma kararı aldığı Çözüm, bu iş birliği kapsamında grup bünyesindeki Borusan Holding, Borusan Mannesmann, Borçelik, Supsan, Borusan Cat, Borusan Lojistik, Borusan Limanı, Borusan EnBW Enerji, Borusan Araç İhale, Borusan Kocabıyık Vakfı ve Borusan Contemporary için marka iletişim stratejilerinin oluşturulması, tüm mecralarda çizgi altı ve çizgi üstü, dijital yaratıcı reklam çalışmaları, iç iletişim, içerik yaratımı alanlarında hizmet verecek.

Çözüm ve TBWA Group İstanbul Hakkında

1982 yılında kurulan ve Türkiye’nin en büyük bağımsız reklam ajanslarından biri olan Çözüm; 2014 yılında Omnicom Holding tarafından TBWA Worldwide bünyesine dahil edilmiştir. Bugün bir Omnicom (NYSE: OMC) şirketi olan Çözüm, Türkiye’de TBWA Group İstanbul çatısı altında 90 çalışanıyla 40’tan fazla markaya tam hizmet reklam ajansı olarak hizmet vermektedir.

Disruption® felsefesinin yaratıcısı ve Türkiye’de son 10 yılın en beğenilen reklam ajansı olan TBWA Group İstanbul; 95 ülkede 275 ofis ve 11.300 çalışanıyla hizmet vermektedir. Türkiye’de çatısı altında TBWA İstanbul, Çözüm, Integer Group, HeyMo, Nabz Social gibi farklı alanlarda hizmet veren yapılarıyla Türkiye’nin lider markalarına iletişimin her alanında hizmet sunmaktadır.

Exit mobile version