Boğaz’da şaşırtan anons

İstanbul, 13 Temmuz 2015 – Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından düzenlenen ve Samsung’un da 11 yıldır ana sponsoru olduğu Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın bu yılki tanıtımı için Leo Burnett İstanbul, Boğaz’da yüzmenin sıradışı bir deneyim olduğu içgörüsünden hareketle bir reklam filmi hazırladı. Film, az sonra olacaklardan tamamen habersiz 6 kişi ve bu sürprize ortak olan yarışa katılacak yüzücülerle dolu bir Emirgan-Beykoz tur teknesinde geçiyor. Ali İhsan Varol da kaptan olarak bu sürprizin bir parçası oluyor.

Boğaz turunun en beklenmedik anı, “Kelime Oyunu” adlı bilgi yarışmasıyla tanınan ve ardından rol aldığı “Kardeş Payı” dizisi ile de sevilen Varol’un, tekne kıyıya yaklaşırken motoru durdurarak yolculara, seferin kalan kısmının kulaçlarla geçileceğini anons etmesiyle başlıyor. Bunun üzerine, olacaklardan habersiz yolcular, sıradan tur katılımcısı görünümündeki, üstelik de bir kısmı kıyafetleri ile Boğaz’a atlayan yüzücüleri, şaşkınlıkla izliyor ve buna farklı tepkiler veriyorlar. Ayrıca kampanya ile filmi izleyenler de #bogazcokguzelgelsene demeye ve yarışın heyecanına ortak olmaya davet ediliyor.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung; 11 senedir severek ve gururla sponsorluğunu sürdürdüğümüz, üstelik Türkiye’nin tanıtımına da önemli bir katkı verdiğine inandığımız Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nı duyurmak amacıyla, bu yıl, Boğaz’ın cazibesi ve güzelliğine de vurgu yapan, eğlenceli bir film hazırladık Filmimizin, gerek Türk, gerek yabancı yüzücüler ve izleyiciler tarafından beğeni ile karşılanacağını ve bu eşsiz yarışla ilgili güzel hatıralar arasına katılacağını ümit ediyoruz”, dedi.

Yönetmen koltuğunda Kuntay Alpman’ın yer aldığı, çekimleri Boğaz’ın çeşitli yerlerinde yapılan ve 2 günde 1 milyonu aşkın kişi tarafından izlenen reklam filmine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Künye:

Reklamveren: Samsung Türkiye

Reklam Ajansı: Leo Burnett İstanbul

Reklamveren Yetkilileri: Can Emci, Lara Mutluay, Nevra Sezer Tüfekçi, Öznur Çatı, Ebru Demirci De Marchie, Didem Kocaer

Yaratıcı Yönetmen: Emrah Akay, Oktar Akın

Yaratıcı Grup: Öykü Berberoğlu, Aren Selvioğlu, Sezgin Rızaoğlu, Elif Sezgin, Enes Hadzibegovic

Ajans Başkan Yardımcısı: Roda Sezer

Müşteri İlişkileri: Burcu Taşdelen Eriş, Deniz Hanaylı, Cemre Aytunç

Stratejik Planlama: İsmail Seval

Ajans Prodüktörü: Sevinç Öktem, Canan Polat

Yapım Şirketi: Dinamo İstanbul

Yönetmen: Kuntay Alpman

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.