Bob Ross’un unutulmaz resimleri çizdiği tv stüdyosu, kalıcı sergi haline dönüştü

Amerikalı efsanevi ressam ve televizyoncu Bob Ross, ölümünün ardından yıllar geçmiş olmasına rağmen hala internette en sevilen figürlerden biri olmaya devam ediyor.

Ross’un hayranları, artık ünlü ressam için bir sergi haline dönüştürülen, 1983’ten 1994’e kadar kamera karşısına geçtiği ve yüzlerce enfes manzara resimleri oluşturduğu orijinal stüdyoyu ziyaret edebilir.

Amerika Birleşik Devletleri’nin İndiana eyaletinde bulunan, doğaya, yerel tarihe, bahçelere ve sanata odaklanan sergiler ve programlar düzenleyen Minnetrista tarafından hazırlanan projede ziyaretçiler, ressamın 400’den fazla bölüm kaydettiği eski evi gezebilirler.

Bob Ross Experience ismiyle kalıcı bir sergi haline dönüştürülen stüdyo, 40 dönümlük bir alan üzerine kurulu.

Minnetrista web sitesinde “Bob’un eski stüdyosunu yeniledik, Bob’un yaşamından ve kariyerinden nesneleri bir araya getirdik ve ziyaretçiler için resim keyfini hayata geçirecek etkileşimli deneyimler ekledik.”

Konuklar, Ross’un gökyüzünü, ağaçları ve dağları nasıl çizeceğine dair Ross’un sesli anlatım talimatlarının eşlik ettiği bir kaydı ile TV’de tamamlanmış tablolarınını inceleyebilirler.

Sürükleyici sergide, Bob’un korkusuz yaratıcılık mesajıyla ziyaretçilere ilham veren orijinal tablolar ve eserler yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.