Blender mutluluğu karıştırıyor

7 yıl önce

0

Yaratıcı reklam ajansı Blender, müşterileri ile el ele vererek anlamlı bir projeye imza attı. Kısa bir süre önce araştırma yaparken tesadüfen rastladıkları bir web site üzerinden zor koşullarda eğitim yapan öğretmenlerle irtibata geçen ajans, bir köy ilkokulu için başlattığı projede 12 köy okuluna yetecek bağış topladı. Mayıs ayında Bitlis’in Hizan, Güroymak ve Mutki ilçelerinin köy okullarını dolaşan Blender ekibi, yaklaşık 400 öğrenciye ulaştı.

Projenin bir firmanın çocuklar için planladığı sosyal sorumluluk çalışmasının görsel konsepti üzerinde çalışırken başladığını anlatan Blender Müşteri İlişkileri Direktörü Yakup Sağıroğlu, “Proje detaylarını araştırırken, www.köyokulları.com platformunu keşfettik. Zor koşullarda eğitim yapan öğretmenlerin öğrencileri için istedikleri yardımlar ilgimizi çekti. Bunun üzerine Bitlis’in Hizan İlçesi’ne bağlı bir köy okulunun öğretmeni ile iletişime geçtik. Öğretmenin heyecanı üzerine, tüm müşterilerimize yardım çağrısında bulunduk. Sosyal medya hesaplarımızdan paylaştığımız video ile “Mutluluk Karışımı” adını verdiğimiz projeyi daha geniş bir kitleye duyurmayı başardık” dedi.

“Ekip olarak bu zamana dek dokunduğumuz tüm müşterilerden mutluluğu karıştırmalarını istedik. Çağrıya yanıt veren müşteriler, kırtasiye malzemeleri, oyuncaklar, atkı, bere, çorap, bot ve montları ajans adresine kargoladı” diyen Sağıroğlu, “Tek bir köy okulu için yola çıkmıştık. Fakat gelen armağanlar 12 köy okuluna yetecek kadardı. Biz de diğer ilçelerin köy okullarıyla da iletişime geçtik. Öğrenci cinsiyetine ve sayılarına göre, gelen armağanları paketledik. Birbirlerinden kilometrelerce uzak olan Bitlis’e bağlı köy okullarını dolaşarak hem öğrencilerle 23 Nisan’ı kutladık hem de hediyelerini dağıttık” dedi.

Bu yolcuğu özel bir video haline getiren ajans, bir de özel şarkı yazdı. Blender’ın müşterisi olan bir markanın ürün müdürü tarafından seslendirilen ve projeyi anlatan, Mutluluk Şarkısı da projenin ayrıntıları arasında…

Projenin ayrıntıları için buraya tıklayabilirsiniz.