artwork

‘BlackBerry’ filminden ilk fragman geldi

1 yıl önce

0

Ünlü akıllı telefonun yükselişi ve düşüşü hakkındaki biyografi filmi olan BlackBerry’nin ilk fragmanı yayınlandı

BlackBerry’nin yükselişini ve ardından piyasadan silinişini konu alan “BlackBerry” filminin ilk fragmanı yayınladı.  Film, Jacquie McNish ve Sean Silcoff’un “Losing the Signal: The Untold Story Behind the Extraordinary Rise and Spectacular Fall of BlackBerry” adlı kitabından yola çıkılarak beyaz perdeye uyarlandı.

Film, yapabilecekleri en iyi ürünü yapmak isteyen cihaz geliştiricileri ile acımasız bir iş adamı (Howerton tarafından canlandırılan Jim Balsillie) arasındaki sürekli savaşı konu alıyor. Ekip için işler bir süre iyi giderken ve BlackBerry neredeyse dünyayı ele geçirirken, teknoloji dünyası hızla ilerliyor ve Apple iPhone’un piyasaya sürülmesinin nasıl her şeyi alt üst ettiğini görüyoruz.

Filmin oyuncu kadrosunda telefonun ana şirketi Research in Motion’ın CEO’su Mike Lazaridis’i Jay Baruchel, şirketin eş CEO’su Jim Balsillie’i Glenn Howerton, şirketin kurucu ortağı Douglas Fregin’i ise Matth Johnson yer alıyor. Ayrıca YouTube komedyeni ve aktör Sung Won Cho, Mad Men‘den Rich Sommer ve Black Mirror‘dan Michelle Giroux de rol alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda oturan isim Matt Johnson.

Film, ABD’de 12 Mayıs’ta gösterime girecek.