BKM’den yeni dijital kampanya: “Efsane Yaratanlar”

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), temassız ödemelerin faydalarını anlatmak için kendi efsanesini yaratmış gerçek iş yerlerinin özgün hikâyelerini yeni dijital kampanyasına taşıdı.

Kampanyaya dâhil olan ilk iş yerleri ise; Moda’nın popüler çikolatacısı “Asuman Çikolata Dükkânı”, 105 yıl önce kurulan ve Neşeli Günler filminin de çekildiği Cihangir’deki “Asri Turşucu” ve sosyal medya hesapları üzerinden aldığı tost siparişleriyle öne çıkan Gaziantep’teki “Tostçu Erol” oldu.

Çikolatanın efsanesi Asuman Çikolata Dükkânı

Çikolatanın efsanesi Asuman Çikolata Dükkânı, 7 yıl önce açıldı. Her zaman kalabalık olan ve lezzetlerini tadabilmek için insanların önünde sıra oluşturduğu dükkânın kurucusu Yılmaz Cihan, bu yoğun trafiğin üstesinden gelmenin sırrının “hız” olduğunu söylüyor; ödeme noktasında hayal ettiği hıza ise “temassız ödeme” yöntemiyle ulaşıyor.

Turşunun efsanesi Asri Turşucu

Adı gibi 105 yıldır “güven” veren bir kurum olan, Neşeli Günler filminin çekildiği Asri Turşucu, “Turşu limondan mı yapılır yoksa sirkeden mi?” sorusunu hayatımıza sokan gerçek bir efsane. Asri Turşucu’nun üçüncü kuşak temsilcisi Kaan Baran Güreler, 105 yıllık bu efsanenin zaman içinde teknolojiye nasıl ayak uydurduğunu ve temassız ödeme yönteminin kendilerine nasıl avantajlar sunduğunu anlatıyor.

Tostun efsanesi Tostçu Erol

Siparişlerini sosyal medya üzerinden alan ve restoranında tüm süreçlerini dijitalleştiren Tostçu Erol’un kurucusu Mehmet Erol Sorgulu, bu yöntemlerin hepsini işini kolaylaştırmak için kullanıyor; temassız ödemeye geçmenin de bu yöntemlerden biri olduğunu söylüyor.

Künye:

Reklamveren Bankalararası Kart Merkezi
Reklamveren Yetkilisi Emirhan Çelikbilek, Seçil Özcan
Yaratıcı Ajans Marjinal Porter Novelli
Prodüksiyon Ajansı Yaratıcı Fikirler Enstitüsü
Medya Satın Alma Ajansı SEM & B Mobile

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Temmuz 2016 tarihi itibarıyla iletişim çalışmalarını Marjinal Porter Novelli ile yürütüyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.