Birbirinden yaratıcı asansör reklamları

100 yıllık Amerikan bisküvi markası, sloganının hakkını vererek bisküviyle sütün buluşmasını canlandırmak için bir alışveriş merkezindeki asansörleri kullanmayı tercih etmiş. Asansör hareket ederken sütün içine batan bisküviyi alışveriş merkezindeki herkes görebiliyor. Videoyu izlemek için tıklayın.

 

 

 

“Son yuduma varana dek, en iyi lezzet”

 

Çin gibi çayın çok popüler olduğu bir ülkede kahvenin faydasını  vurgulamak için Kraft Foods’un bir parçası olan dünyaca ünlü Maxwell House markası bir iş merkezindeki asansörleri kullanmış. Asansör açılınca binecek yerin olmadığını farkeden insanlar şoka uğrayıp birden uyanıyorlar ve karşılarında maxwell house kahvesinin posterini görüyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asansörün kapıları açıldığında bir yengeçi ortadan ikiye ayırmış gibi görünen japon bıçak markasının adı Kagatani. Bu yaratıcı gerilla uygulamasının sahibi ise Grey Tokyo ajansı.

 

 

 

 

 

 

 

Science World,Kanada

 

 

Tartı adı verilen reklamlar Science World tarafından bilimin ilginç ve eğlenceli olabileceğini göstermek için yapılmış. Bu yaratıcı uygulamayla asansörde aşağı inerken tartıldığınızda kilonuzun çok daha az çıkacağı gösteriliyor. Uygulamanın sahibi Rethink reklam ajansı.

 

 

 

 

 

 

Alman hukuk bürosu tarafından yapılan reklamda, mutlu çift asansörün kapıları açılınca ayrılıyor ve asansöre binenlerin karşısına büronun adını ve kaçıncı katta olduğunu gösteren afiş çıkıyor.

 

 

 

Paraşüt Okulu, İsviçre

 

 

 

Wirz/BBDO tarafından yapılan reklamda asansörün tabanına çizilen minyatür binalar sayesinde, asansöre binenler paraşütle atlama deneyimi yaşamaları için cesaretlendirmeye çalışılmış.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Folliderm firması tarafından yapılan uygulamada “Saçınızı kaybetmekten korkuyorsanız, Folliderm kullanın” mesajı asansörün kapıları yaratıcı biçimde kullanılarak verilmiş.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boecker, Arabistan

 

 

 

 

 

 

JWT Dubai ajansı tarafından yapılan reklamda “Buzdolabınız  böceklerin akınına uğramış olabilir, kurtulmak istiyorsanız bizi arayın” denilerek böcek ilaçlama firması Boecker’in reklamı yapılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

“Volkswagen, mesafeyi koruyun.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İtalya’da yolların güvenliği konusunda farkındalık yaratmak isteyen Volkswagen firması ülkenin kuzeyindeki bir hastanenin asansörlerini kullandı. Gerilla uygulamanın yaratıcısı DDB Milan ajansı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lowe İstanbul tarafından Becel için yapılan reklamda “Kalbini sev, hareket geç” mesajını vermek için asansörler oldukça yaratıcı biçimde kullanılmış.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.