artwork

Bir Ikea mağazasında Suriye evi

7 sene önce

0

Ikea elindeki araçları kullanarak Suriye’deki gerçekliği çok çarpıcı bir şekilde konforlu bir hayat süren Batılı insanların önüne sunmayı başardı. Norveç Kızılhaç’ın bağış toplama fikrinden yola çıkarak Ikea, mağazalarından bir tanesinde Suriye’deki hasar görmüş evlere benzeyen bir oda kurdu.

Dünyanın neresine giderseniz gidin tüm Ikea mağazalarında ürünlerin sergilendiği salonların aynı olduğunu göreceksiniz. Yalnız markanın en önemli mağazası olan Ikea Slependen’e gittiğinizde faklı bir manzara ile karşılaşabilirsiniz. Orada kurulan odalardan bir tanesi gerçek bir Suriye evinin tıpatıp aynısı – cüruf briketinden yapılmış duvarları ile az döşenmiş 25 metre karelik bir oda.

Duvardaki posterlere ve fiyat etiketlerine de Suriyeli ailelerin ne kadar zor bir durumda oldukları anlatılmış. Bağışta bulunmak isteyenler için de etiketler aynı zamanda bir bağış görevini görüyor.

Aşağıdaki video ise odanın Damascus’ta bulunan gerçek bir evin kopyası olduğu açıklanıyor.

Bu oluşum 17-31 Ekim arasında 40 000 kişi tarafından ziyaret edildi ve kampanya sayesinde Kızılhaç’ın Suriye’deki yardımları için 22 milyon euroluk bağış toplandı.

Künye
Reklamveren: NRK TV-aksjonen, Ikea Norveç and Norveç Kızılhaç
Ajans: POL – pol.oslo.no
Metin Yazarı: Maja Folgerö
Sanat Yönetmeni: Snorre Martinsen
Tasarımcılar: Andrea Engum, Christian Lauritzen, Ole Jakob Böe Skattum
Müşteri Yöneticisi: Ina Egelandsdal
Hesap Yöneticisi: Monika Augustsson

Senin için
Tümünü göster
TikTok, reklamverenleri eğlendirerek eğitiyor

TikTok, “nasıl yapılır” videolarıyla reklamverenlere platformun nasıl kullanılacağını gösteriyor...