artwork

Bir buçuk dakikada reklamın gizemini çözebilecek misiniz?

6 sene önce

0

BBDO New York içerisindeki gizemi -eğer çok dikkatli bir izleyici değilseniz- anlamanın çok zor olduğu bir kampanyaya imza attı.

Sandy Hook Promise‘in reklam filmi Evan isimli liseli bir gencin sıraya notlar yazmasıyla başlıyor. Her gün notlarına cevap almaya başlayan Evan kütüphanenin kapanmasıyla birlikte aradığı aşka ulaşamayacağını düşünür ama onun için mutlu son yakındır. Reklam filmi klasik bir aşk hikayesiyle başlasa da sonundaki silahlı saldırıyla tüm büyü bozulur.

Tamamen beklenmedik bir sahneyle final yapan reklam filmi bakış açılarını değiştirerek insanları daha bilinçli olmaya ve çevreye daha dikkatli bir şekilde bakmaya davet ediyor. Özellikle de silahlı saldırılara karşı.

Sandy Hook Promise, Sandy Hook Elementary School’da dört yıl önce düzenlenen silahlı saldırı sonucu ailelerin desteğiyle kurulan bir vakıf. BBDO New York’un CCO’su Greg Hahn da ailelerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin işaretleri daha iyi tanımlamaları için böyle bir reklam filmine imza attıklarını belirtiyor.

Künye:

Reklamveren Sandy Hook Promise
Reklam Ajansı BBDO New York
CCO, New York Greg Hahn
Kreatif Direktör Peter Alsante
Metin Yazarı Bryan Stokely
Prodüksiyon Şirketi Smuggler
Yönetmen Henry-Alex Rubin
Şarkı Johnny Met June

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola’nın görsel unsurları sanatçıların yaratıcılığına açık

Coca-Cola AI tabanlı platform aracılığıyla içerik üreticilerini sanat eseri oluşturmaya...

M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...