Bir alışveriş stresi hikayesi

Eğitim perakendecisi NT’nin hazırladığı dijital kampanya yayına girdi. Okula Dönüş ismiyle mobil ve web platformlarında tüketicinin beğenisine sunulan kampanya, ailelerin okul alışverişi yüzünden yaşadığı stresi, korku filmi parodileriyle ele alıyor.

Okul alışverişiyle ilgili çocuk ve ebeveyn iç görülerinden yola çıkarak oluşturulan kampanya, bir ailenin okul alışverişinden önce başlayan stresini, 6 bölümden oluşan animasyon dizi ve 4 farklı interaktif oyunla anlatıyor. Birbirinin devamı niteliğinde olan animasyon dizinin bölümleri arasında hikâyeyi tamamlayıcı nitelikte 4 farklı interaktif oyun bulunuyor. Hikâyeyle bütünleşmiş, bazen bireysel bazen toplu şekilde çözülmesi gereken oyunlarda, kullanıcılardan hikâyeyi devam ettirmesi için bazı problemleri çözmesi isteniyor. Böylece kullanıcıların hikayede aktif bir rol üstlenerek kampanyaya dahil olması bekleniyor. NT kampanyasıyla hedef kitlesine: “Strese girmenize gerek yok NT’de kaliteli ürünleri uygun fiyatlara bulabilirsiniz.” mesajını da veriyor.

14 Eylül’de başlayan ve 20 gün boyunca devam edecek kampanyaya NT’nin sosyal medya adreslerinden paylaşılacak yarışma bilgileri takip edilerek okulalisverisihikayesi adresinden yarışmalara katılınabiliyor. Katılımcıları interaktif oyunlar sonucunda pek çok sürpriz hediye de bekliyor.

 Künye:

Reklamın Başlığı: Okula Dönüş

Reklamveren: NT

Reklamveren Temsilcisi: Serkan Bilikçi, Talha Er

Reklam Ajansı: Renee Adworks

Kreatif Direktör: Sercan Şenyüz

Yaratıcı Ekip: Büşra Üzgün, Reha Aksoy, Volkan Şimşek

Yazılım Geliştirme: Serkan Şener

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.