Bing 2012’de en çok arananları açıkladı

Arama motoru Bing, 2012’nin en çok arananlar listesini açıkladı. En çok aranan isim ünlü reality-show yıldızı Kim Kardashian oldu.

Geçtiğimiz yıl birinciliğini Justin Bieber‘a kaptıran Kardashian ailesinin skandallar kraliçesi, kaybettiği yerine kavuştu. Son Amerikan Müzik Ödülleri’ni üçüncü albümü “Believe” ile silip süpüren 18 yaşındaki Bieber ise listede ikinci sırada yer alıyor.

32 yaşındaki Kardashian, şöhrete 2007 yılında ortaya çıkan skandal video kasetle ulaşmıştı. “Keeping up with Kardashians” programıyla ününü perçinleyen yıldızın şu an kendi adına giyim, diyet ürünleri ve kozmetik markaları bulunuyor. Kardashian ve Justin Bieber’in ardından liste aşağıdaki gibi devam ediyor:

3. Miley Cyrus,

4. Rihanna

5. Lindsay Lohan,

6. Katy Perry

7. Selena Gomez,

8. Jennifer Aniston

9. Nicki Minaj,

10. Taylor Swift

Jennifer Lopez, Britney Spears, Megan Fox, Lady Gaga gibi isimler geçen sene ilk on listesinde yer alıyorken bu sene yok. Aynı listede siyasetçilerin isimleri şöhretlerin biraz ardından geliyor. Heyecanlı geçen bir başkanlık seçimi sonrası, Bing’in en çok aranan insanlar listesinde Mitt Romney 43. sırada gelirken, Obama 46. oldu.

Konu aramaları

Konu olarak aramalarda ise Apple Iphone 5’in çıkışı ABD Başkanlık Seçimleri’ni de geçerek en çok aranan haber oldu. Konuya göre arama listesi şu şekilde:

1. iPhone 5,

2. ABD Başanlık Seçimleri

3. Olimpiyatlar,

4. Sandy Kasırgası

5. “Here Comes Honey Boo Boo” reality şovu

6. Gagnam Style

“Celebrity hikayeleri” olarak  en çok aranan Jay-Z ile Beyonce’nin bebeği haberini Jessica Simpson’un bebeği takip ediyor. Üçüncü en çok aranan şöhret olayı ise Whitney Houston’un vefatı oldu.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.