BIC Angels’tan Letz’e yatırım

7 yıl önce

0

BIC Angels, BIC101 Hızlandırma Programı kapsamında Letz’e 1 milyon TL değerleme üzerinden yatırım gerçekleştirdi.

BIC Angels nakdi yatırımın yanı sıra çalışma alanı, uzman desteği ve mentorluk alanlarında da Letz’in yanında olacak. Letz’i kuran üç genç girişimcinin hedefi Türkiye’de altı ay içinde 100 bin kullanıcıya ulaşmak, bir yıl sonra yurtdışına açılıp üç yıl içinde de global marka haline gelebilmek.   

İdil Mayzel ve Simge İçen tarafından Ağustos 2016’da kurulan Letz, Bünyamin Genel’i de aynı yılın Eylül ayında ortak alarak yola çıkan yeni bir mobil sosyal uygulaması. Kullanıcıların arkadaşları ile kolay ve hızlı bir şekilde buluşmanı sağlayan Letz, bir şeyler yapmak isteyen kullanıcıların, yapmak istediği aktiviteyi ya da etkinliği 30 karakter ile yer ve zaman belirterek anlatıp müsait arkadaşlarına yollayabildiği bir mobil uygulama. Halihazırda iOS ve Android platformlarda beta sürecinde olan Letz, Mayıs ayında son halini alarak  kullanıcıların sosyal hayatlarını harekete geçirmede yepyeni bir soluk olma hedefinde. 

BIC Angels Kurucusu Joachim Behrendt yaptıkları yatırım ile ilgili görüşlerini paylaşarak  “Letz gerek ekibinin yüksek enerjisi ile gerek ürünün hitap ettiği kitlenin çok doğru bir ihtiyacına çözüm sunması ile ilk görüşmemizde dikkatimizi çeken bir girişim oldu. Güncel etkinliklerin takibi konusuna eğilen günümüzde birçok Startup var ancak Letz, arkadaşlarınızla canınız bir şey yapmak istediğinizde anlık olarak topluca haberleşebileceğiniz ve etkinlik yaratabileceğiniz bir uygulama. Özellikle Z ve Y kuşağının yeni sosyal medya ürünlerine olan yatkınlığı ve haberleşmenin her geçen gün daha anlık bir ihtiyaç haline gelmesi ile Letz için uygun pazarın da oluştuğuna inanıyoruz.” dedi. 

BIC Angels melekleri içinde Letz’e yatırım yapanlar isimler ise Mehmet Onarcan, Ali Çebi, Liora Nasi, Tuğra Gönden, Ayşe Topçu ve Bahtiyar Yurtoğlu oldu.