artwork

Beyzbolda başarıya tırmananların öyküsü

8 yıl önce

0

Gerçek bir hikayeden ortaya çıkan kampanyalar izleyenleri daima daha fazla etkilemiştir. Temasını Bull Durham’ın beyzbolla bezeli basamakları tırmandığı hikayesinin oluşturduğu Amazin’ Starts Here da kesinlikle bunlardan biri.

Amerika’da küçük bir beyzbol liginin takımı olan Brooklyn Cyclones’un mcgarrybowen tarafından hayata geçirilen kampanyasında isimsiz bir sporcu bu sene altın madalya ya da World Series’i kazanmadığından bahsediyor. Reklamda anlatıcı konumunda olan bu sporcu hiçbir spor markasının yüzü olmamış ‘sıradan’ biri olarak hikayesini anlatıyor.

mcgarrybowen’ın kampanyasını yöneten Danny Wantz, Amazin’ Starts Here’ı “Eğer bir Pazar günü iyi bir beyzbol maçı izlemek istersem Yankees yerine Cyclones’u tercih ederim. Çünkü bu sporcular hayatları için savaşıyor ve en yukarılara çıkmak için savaş veriyorlar” sözleriyle aydınlatıyor.

Ajans, Cyclones ile iki yıldan daha uzun süredir çalışıyor ve bir sporcudansa aktörle çalışmaları reklamı daha da olumlu yönde etkiliyor. Bu da tüm kampanyayı ekibin en yaratıcı çalışması haline getiriyor.

Künye:

Reklamveren Brooklyn Cyclones
Reklam Ajansı mcgarrybowen New York
Kampanya Amazin’ Starts Here
Metin Yazarı Danny Wantz
Yönetmen Danny Wantz

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...