artwork

Beyonce Pepsi ile olan anlaşmasını gözden geçiriyor

11 yıl önce

0

Geçtiğimiz günlerde Pepsi ile marka elçisi olma konusunda anlaşan ünlü şarkıcı Beyonce, ortaya çıkan bir beslenme raporu doğrultusunda 50 milyon dolarlık bu anlaşmayı gözden geçirme kararı aldı.

Washington D.C. merkezli “Center for Science in the Public Interest” kuruluşunun ünlü şarkıcıya gönderdiği mektupta, “Ünlü şarkıcının sahip olduğu olumlu özelliklerin markayla birleşerek ABD vatandaşlarını kilo alma, obezite, diyabet, hipertansiyon ve kalp rahatsızlıkları gibi hastalıklara sürüklediği” belirtildi. Hazırlanan rapordaki istatistikleri ünlü şarkıcıya sunmayı teklif eden CSPI, kola gibi şekerli içeceklerin obezite ile ilişkili kalp hastalıklarını tetiklediğini ve bu tür hastalıkların en çok düşük gelirli kişilerde ortaya çıktığını belirtti.

CSPI Yöneticisi Michael Jacobson, Beyonce’nin yaptığı anlaşmadan vazgeçmemesi durumunda kazandığı parayı birtakım hastanelere, sağlık kuruluşlarına ve sağlık derneklerine bağışlamasını tavsiye etti ve ekledi: “50 milyon dolarlık bir anlaşmadan vazgeçmek gerçekten zor bir karar. Ancak, bu anlaşma Beyonce’un genç insanlar arasındaki popülaritesini etkileyecek.”

Kaynak: AdWeek

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...