Site icon Campaign Türkiye

Beşiktaş’ın ana sponsoru yıllar sonra yeniden “Beko” oldu

1990 yılından bu yana Beşiktaş Futbol Takımı ile özdeşleşen ve kulübe bir çok alanda sponsor olan Beko, takımın ana sponsoru oldu.

Beşiktaş Kulübü, Vodafone’la sözleşmesinin sona ermesinin ardından takımın göğüs sponsorluğu için Beko’yla anlaşma sağladı. Siyah-Beyazlılar, 16 yıl sonra formadaki yerine geri dönen markayla yaptığı 2 yıllık kontratın ardından önceki imzaya göre gelirini artırarak kasasına 42 milyon TL koydu.

2021 – 2022 sezonu sonuna kadar sürecek işbirliği kapsamında Beşiktaş Futbol Takımı’nın göğsünde gelecek sezondan itibaren “Beko” logosu yer alacak.

Beko, Beşiktaş ile sponsorluk anlaşmasının duyurusunu McCann İstanbul imzalı bir filmle gerçekleştirdi.

Beko ile imzaladıkları sponsorluk anlaşmasıyla ilgili görüşlerini paylaşan Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Beşiktaşımızın şanlı tarihinde yeri ayrı olan efsane sponsorumuz Beko’yu tekrar şanlı Beşiktaş formasının göğsünde görecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beşiktaş ve Beko birlikteliği bir sponsorluk ilişkisinin çok ötesinde. Kulübümüzün özünden güç aldığı, şampiyonluklara ulaştığı yılların bir değeri olan Beko’nun şimdi tekrardan özümüze dönüş hareketi başlattığımız bugünlerde ait olduğu yere dönmesi camiamız adına son derece sevindirici.

Tarihe geçen 90’lı yıllarda ve 100’üncü yıl şampiyonluğumuzda hep takım formasında sponsorumuzun gücünü hissettik. Bu iki dev marka birlikte nice başarılara, şampiyonluklara imza attı. Türk sporunu ileriye taşıyan bir kulüp olma misyonunu taşıyoruz. Tarihinin her döneminde altyapıya, özkaynağına önem veren bir kulüp olarak, bu dönemde inanıyorum ki efsane sponsorumuz Beko, Beşiktaşımıza uğurlu gelecek ve birlikte yeni şampiyonluklara imza atacağız. İçinden geçtiğimiz zorlu günlerde Türk sporuna kattıkları değer için Beko’ya teşekkür ederim. Taraftarlarımızın gönlündeki sponsorluk anlaşmasının olmasından ayrı mutluyuz. Sponsorluğun tüm Beşiktaş camiasına hayırlı olmasını diliyor; Beko’ya, Beşiktaşımıza ve Türk sporuna kattıkları değer için şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Sporun geniş kitlelere ulaşma ve insanların hayatlarına dokunma gücünün Beko’nun marka vizyonuyla birebir örtüştüğüne inandıklarını vurgulayan Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Paydaşlarımıza daha fazla dokunabilmek, onların hayatlarına daha fazla değer katabilmek, sağlıklı nesiller yetişmesine ve onları yetiştiren ailelere destek olmak amacıyla spora yatırım yapıyoruz. Beko daha önce 1990 – 2004 yılları arasında Beşiktaş Futbol Takımı’nın formasında göğüs sponsoru olarak yer aldı. Beko sponsorluğunda geçen dönem boyunca Beşiktaş, beş lig şampiyonluğu ve toplamda 17 kupa kazanarak tarihindeki en başarılı dönemi yaşarken, Beko markası da tüm taraftarların gönlünde çok özel bir yere sahip oldu, ‘efsane sponsor’ unvanını kazandı. 2014 itibbarıyla imzaladığımız sponsorluk anlaşmasıyla Beşiktaş formasına desteğimizi devam ettirdik. Sponsorluk 2018 – 2019 sezon sonuna kadar sürdü. Yaptığımız bu yeni anlaşmayla efsane sponsor Beko’yu 16 yıl aradan sonra bu değerli formanın göğsüne taşıyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sponsorluğun bu yeni döneminin her iki kurum için de hayırlı olmasını diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Exit mobile version