artwork

Beşiktaş taraftarı geleceğin kartallarına “yürüyerek” destek olacak

3 yıl önce

0

Ağustos ayında Beşiktaş JK ile “adımları bağışa çeviren” sağlık uygulaması Help Steps arasında imzalanan anlaşmanın tüm geliri Beşiktaş Futbol Akdemisi’ne aktarılacak ve Geleceğin Kartallarının yetişmesinde harcanacak. Beşiktaş taraftarlarının yoğun bir ilgi gösterdiği bu anlaşmanın artarak devam eden gelirlerinin sadece BJK Futbol Akademisi’ne yönlendirilmesiyle geleceğin Beşiktaş ve Milli Takım sporcularına daha fazla kaynak aktarılması sağlanabilecek. 

Beşiktaş JK, Akademi bünyesinde eğitim alan sporcularının daha iyi tesislerde daha iyi şartlarda eğitimlerini alabilmeleri için uzun zamandır çalışıyordu, HelpSteps anlaşmasının gelirlerinin tamamının altyapıya aktarılmasıyla bir anlamda yeni tesisleri değerli Beşiktaş taraftarları yürüyerek inşa edecekler.

Çebi: Taraftarı Beşiktaş’ın gençlerinin daha iyi yetişebilmesi için herkesi yürümeye davet ediyorum.

Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Nur Çebi, imzalamış oldukları anlaşmanın gelirini altyapıdaki oyuncularımızın ihtiyaçlarını karşılamak, onlara yeni tesisler inşa etmek için harcama kararı aldıklarını söyledi. Beşiktaş taraftarlarının sağlıklı bir yaşam ve güzel bir gelecek için yürümelerini ve HelpSteps ile adımlarından oluşacak gelirin Beşiktaş Futbol Akademisi’ne yönlendirilmesini istedi. Beşiktaş’ın ilklerin kulübü olduğunu söyleyen Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Taraftarlarımızın bir ile daha imza atmalarını ve Akademi’nin yeni tesislerini Büyük Beşiktaş Taraftarının adım adım yürüyerek yapmasını istiyorum” dedi.

‘Geleceğin milli yıldızları yetişecek’

Help Steps Proje Yöneticisi Gözde Venedik şunları söyledi: “Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) ile yaptığımız adımları desteğe dönüştüren anlaşma, beklentilerimizin üzerinde ilgi gördü. Artık taraftarların attığı her adım, geleceğin Beşiktaş ve Milli Takım sporcularına kaynak sağlayacak. Taraftarlar daha sağlıklı yaşarken kulüplerini ve genç sporcuları da desteklemiş olacak. Bu vizyonları nedeniyle BJK Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi ve Futbol Akademisi’nden Sorumlu Yönetici Sayın Fırat Fidan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. En en kısa sürede genç sporcuların daha iyi şartlarda çalışabileceği tesisleri hep birlikte adım adım hayata geçireceğiz. Birlikten güç doğacağına inanıyor ve Beşiktaş taraftarlarını dünyanın neresinde olursa olsun takımlarını desteklemeye davet ediyoruz.”

Spor Okullarımız ve Derneklerimizi Beşiktaş Futbol Akademisi için yarışacak.

Futbol Akademisi, Spor Okulları ve Kadın Futboldan Sorumlu Yönetici Fırat Fidan; “Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi’ye bize verdiği destekten ötürü çok teşekkür ediyorum. Bizler daha iyisini yapmak için çabaladıkça sağ olsun kendisi de bize desteğini artırmaya devam ediyor. Bu projeyle hedefledikleri tesisleşmeyi daha hızlı yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bu nedenle tüm taraftarları ama özellikle spor okullarımızı ve derneklrimizi tatlı bir rekabet içinde Beşiktaş için yarışmaya davet ediyorum. Help Step anlaşmasıyla en çok adım atan spor okulu ve derneklerimizi bazı özel ödüllerle ödüllendireceğiz. Detaylarını arkadaşlarımız hem spor okullarına hem de derneklerimize en kısa zamanda iletecekler. Atılan her adım değerli, geleceğe adım adım yürüyoruz taraftarımız bizi takip etmeye ve destek olmaya devam etsin.” dedi.

Uygulama nasıl çalışıyor: 

Kullanıcılarını hem sağlıklı yaşama teşvik eden uygulama, aynı zamanda hesap sahiplerinin gün içerisinde attıkları adımları günün sonunda bağışlama fırsatı da sunuyor. Bağış ekranında ise farklı kategoriler yer alıyor. Uygulamayı akıllı telefonlarına ücretsiz olarak indiren kullanıcılar, kolayca kayıt oluşturup hesabı aktif hale getirebiliyor. Uygulama, kullanıcının günlük rutin olarak attığı adımları sayıyor ve gün sonunda kısa bir reklam izleterek adımlarını Help Steps adımına çeviriyor. Reklamlardan elde edilen gelirin belirlenen kısmı kullanıcının adımlarına geri aktarılıyor. Kullanıcı da bu adımları dilediği STK veya projeye bağış olarak aktarabiliyor.