Benetton işlerini kendi network’ünde birleştiriyor

United Colors of Benetton, medya planlama ve satın alma bölümlerini kendisine ait ajans network’ünde birleştirmeye hazırlanıyor.

Oliver Toscani'nin 1989 yılında Benetton için çektiği fotoğraf karesi

Moda markasının Küresel İletişim Direktörü Gianluca Pastore Campaign’e yaptığı açıklamada, Bennetton’un İtalya’daki merkezinden yürütülen işleri birleştirmeyi hedeflediklerini belirterek “İşlerimizi tek network çatısı altında birleştireceğiz. Bu zaman alacak ama bu gidilecek doğru yol” şeklinde konuştu.

1980’li yıllarda Oliviero Toscani‘nin çektiği çarpıcı ve tartışma yaratan fotoğraf serileriyle adından söz ettiren Benetton, büyük çoğunluğu online olan reklam harcamalarını artırmaya başladı. Küresel pazarlama bütçesi yaklaşık 130 milyon dolar olan Benetton, geçtiğimiz günlerde bu bütçenin büyük oranını “Yılın İşsizi” kampanyası için harcamıştı.

Gianluca Pastore ayrıca, Benetton’un kreatif alanda değişikliğe gideceği iddialarını reddetti. Benetton’un kreatif işini şu anda kendi bünyesinde yer alan Fabrica “iletişim araştırma merkezi” yürütüyor. Fabrica, 72andSunny Amsterdam ile “Unhate” kampanyasını hazırlamış ve bu yıl Cannes Lions’da Basın Grand Prix’sini kazanmıştı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.